Jaký dárek k sedmdesátinám
Úvod » Dárek k sedmdesátinám – pro aktivní jedince i domácí pohodáře

Dárek k sedmdesátinám – pro aktivní jedince i domácí pohodáře

 

Také máte pocit, že čím je oslavenec starší, tím hůř se mu vymýšlí pěkný dárek? Se sedmdesátníky je to obzvlášť složité, protože v tomto věku již vznikají velké rozdíly v tom, jak je člověk vitální. Zatímco jedni tráví veškerý čas doma u seriálů a křížovek, druzí vyrážejí na výlety a největší radost jim udělá aktivní víkend s vnoučaty. Proto dobře zvažte, jak je na tom váš blízký a jaká forma dárku by mu přišla nejvíc vhod.

Získejte nápady na dárek k sedmdesátinám pro muže i ženy. Pokud si v tomto článku nevyberete, podívejte se ještě na tipy na dárky pro babičky a dědečky.

Vybavení na zahrádku

Řada sedmdesátníků žije v rodinném domě s velkou zahradou nebo jezdí na chalupu, kde s láskou pěstují ovoce, zeleninu nebo udržují alespoň květinové záhony. S přibývajícím věkem je starost o rostliny náročnější, proto se jako dárek hodí pomocníci, kteří jim s prací na zahrádce pomůžou. K těm se řadí především různá zahradní technika na elektřinu, jež nahradí ochabující svaly. Hodí se také nářadí na dlouhých násadách, aby se nemuseli k záhonům ohýbat, nebo různé stoličky na sednutí nebo pokleknutí.

Starší lidé také hůře snáší silné slunce, proto jim pořiďte na zahradu velký slunečník nebo zahradní houpačku se stříškou. Díky tomu si užijí posezení ve stínu i během parného léta.

Jak potěšit čtenáře, i když oči už neslouží?

Patří oslavenec mezi vášnivé čtenáře, ale s postupem času se svého koníčku vzdává, protože se mu zhoršil zrak? Pořiďte babičce nebo dědečkovi elektronickou čtečku knih. Výhodou je, že si můžou zvětšit písmo podle potřeby, a tak už nemusí s lupou luštit malé blechy v knížkách. Pokud už jim oči vůbec neslouží, potěší je oblíbený titul ve formě audioknihy.

Předplatné časopisu nebo novin udělá radost

Skvělý dárek k sedmdesátinám je předplatné časopisu nebo novin. Hodně lidí v důchodu se snaží snížit svoje náklady, a tak jim pořízení předplatného přijde jako zbytečnost, přestože celý život četli noviny každé ráno. Zjistěte, jaký deník nebo týdeník by obdarovanému udělal radost a zaplaťte mu předplatné na příští rok.

Předplatné novin se hodí jako dárek pro sedmdesátníka

Pro snazší starost o domácnost

Člověk v důchodu tráví doma spoustu času, ale udržovat domácnost jako ze škatulky je čím dál tím náročnější. Usnadněte obdarovanému úklid a pořiďte mu robotický vysavač. Ten obstará pravidelné luxování bez námahy. Nebo úklid svým rodičům nebo prarodičům úplně vyškrtněte ze života a předplaťte jim úklidovou firmu nebo paní na úklid, která jim jednou týdně vygruntuje celý byt.

Vyšlete oslavence do lázní

Pobyt v lázních je krásný dárek k sedmdesátinám pro oslavence a jeho partnera nebo partnerku. Je to příležitost, jak se dostanou mezi lidi, užijí si relaxu a udělají něco i pro svoje zdraví. Uvidíte, že si zájezdy do lázní oblíbí a budou se tam každoročně rádi vracet.