Jaký dárek ke stříbrné svatbě
Úvod » Dárek ke stříbrné svatbě – co potěší manžele po 25 letech

Dárek ke stříbrné svatbě – co potěší manžele po 25 letech

 

Stříbrná svatba se slaví po 25 letech společného soužití v manželství a jedná se o významný milník v životě obou partnerů a jejich rodin. Společně strávené čtvrt století už si zaslouží pořádnou oslavu! Slavnostní chvíle se neobejdou bez perfektního dárku pro manžele. Jaký dárek ke stříbrné svatbě vybrat?

Ke stříbrné svatbě patří stříbro

Stříbrná svatba nese svůj název z toho důvodu, že již dávno v minulosti si partneři k 25. výročí sňatku předávali dary z tohoto kovu, nejčastěji stříbrné věnce. Chcete-li zůstat tradiční, zvolte dárek ze stříbra. První možností je, že každému z manželů dáte jiný dárek z tohoto materiálu, například hodinky pro muže a náhrdelník pro ženu.

Podobná příležitost však volá po společném daru. Koupit můžete stříbrné sošky, či postavičky – nejlépe v pánské a dámské podobě, které budou oslavencům připomínat jejich vztah. Případně nechte na zakázku vyrobit stříbrnou minci nebo medaili s motivem a blahopřáním přímo pro manžely. Výsledkem bude naprosto unikátní dárek na míru.

Kniha s fotkami blízkých dojme i potěší

K jubileu patří vzpomínání a bilancování, tak proč ho ještě trochu neumocnit? Sestavte jedinečné fotoalbum se snímky všech příbuzných. Společné vzpomínky jsou skvělý dárek ke stříbrné svatbě. Když budete pátrat v rámci celé rodiny a blízkých přátel, určitě získáte i fotky, které oslavenci ještě nikdy neviděli. Tu nejlepší fotku nechte zarámovat nebo ji nechte vyrobit jako puzzle.

Věděli jste, že existují nástěnné hodiny, které mají místo jednotlivých číslic fotografie? Použijte fotky ze svatebního dne, narození dětí, oslav narozenin a rodinných dovolených. Manželé tak budou mít ty nejkrásnější vzpomínky stále na očích.

Společná dovolená jako dárek ke stříbrné svatbě

Dárek ke stříbrné svatbě

Kde lépe oslavit 25. výročí svatby než na dovolené? Pro milovníky cestování nenajdete lepší dárek. Kupte jim společnou dovolenou. Stříbrná svatba by si zasloužila speciální místo. Manželé se jistě někdy zmínili o tom, kam by se rádi podívali, ale i přes čtvrt století trvající soužití se jim to ještě nepodařilo. Teď je ta správná chvíle. Podle preferencí manželů zvolte pobyt v teple u moře, na horách či poznávací zájezd. Případně je vezměte na místo, kde se poznali nebo byli na svatební cestě. Pro oba bude jistě nezapomenutelný zážitek vrátit se tam, kde to všechno začalo. Domluvte se s ostatními příbuznými a na dovolenou se složte. S vyšším rozpočtem budete mít větší volnost při výběru.

Někteří ocení praktické dárky

Pokud obdarovaní nejsou na vzpomínání a jsou spíše prakticky založení, sáhněte po něčem úplně jiném. Domluvte se přímo s nimi, čím by chtěli vylepšit svoji domácnost, zahradu či jaký jiný dárek by jim udělal radost. Snažíte se manžele překvapit? Tak si vzpomeňte na poslední návštěvu u nich doma – něco v domácnosti by určitě sneslo vyměnit, popřípadě to tam zcela chybí. Není to domácí pekárna na chleba? Moderní kávovar, vinotéka, zahradní gril, nebo myčka na nádobí? Na něco určitě přijdete.