Jaký dárek pro babičku a dědu
Úvod » Nejlepší dárek pro babičku a dědu

Nejlepší dárek pro babičku a dědu

 

Babička a dědeček patří k našim nejbližším lidem. Když jsme byli malí, tak si s námi hráli, rozmazlovali nás a dodnes se nám snaží pomáhat, co jim síly stačí. Není divu, že si při výběru dárku pro babičku a dědu dáváme záležet. Oni sami nám to však většinou neusnadňují – jestli někdo říká, že nic nechce a nepotřebuje, tak jsou to právě prarodiče. Jaký dárek tedy vybrat pro babičku a dědu?

Překvapte je fotoalbem nebo kalendářem s fotkami

Určitě si takové návštěvy u babičky a dědy vybavujete. Prarodiče vzpomínají na dobu, kdy byli mladí oni sami, vaši rodiče nebo vy a vyprávějí. Domluvte se s ostatními příbuznými, posbírejte co nejvíce fotografií z minulosti a seřaďte je do přehledného fotoalba. Buďte si jistí, že tím babičku a dědu dojmete a vykouzlíte jim úsměv na tváři.

Z fotek rodiny můžete sestavit také kalendář na příští rok. Prarodiče pak budou mít své blízké denně na očích. Navíc při prohlížení fotografií se pobaví celá rodina a o podobné chvíle přece v životě jde.

Dejte jim dárek, který jim pomůže ke zdraví

Babička i děda už mají nějaký věk a občas si postěžují, že to není jako zamlada. Elixír mládí ani stroj času zatím vynalezen nebyl, ale přesto existuje řada doplňků či procedur, které jim pomohou cítit se lépe. Vybírat můžete z mnoha lázeňských pobytů, wellness víkendů, speciálních masáží a rehabilitačních cvičení.

Wellness je skvělý dárek pro babičku a dědu

Praktický dárek pro babičku a dědu je také balení s různými doplňky stravy, například na podpoření imunity nebo na výživu kloubů. Podobné dárky nejsou nejlevnější a prarodiče si je tak často nekoupí, přestože by o ně stáli.

Kupte jim vstupenky, ať si vyjdou do společnosti

Také vaše babička s dědou vzpomínají na to, jak pořád chodili do společnosti, když byli mladší a z rukávu tahají historky o tancování, divadle nebo kině? Teď už jsou ale starší a nikam se jim příliš nechce. Zkuste je trochu popostrčit! Darujte jim vstupenky do divadla, na koncert či na nějakou zajímavou přednášku. Řada akcí je pořádaná přímo pro seniory, klidně již v odpoledních hodinách. Když se ještě nabídnete, že je na akci odvezete a pak je přivezete zpět domů, bude vše perfektní. Uvidíte, jak vám budou cestou v autě o vybraném představení nadšeně vyprávět.

Zpříjemněte jim čas, který tráví doma

Vhodný dárek pro babičku a dědu může být rovněž ten, který jim zpříjemní chvíle strávené doma. Pokud jsou oba v důchodu, tak takového času rozhodně není málo. Zkuste zjistit, co jim v domácnosti chybí. Možná by ocenili novou televizi s kvalitnějším obrazem nebo nějaký kuchyňský spotřebič. Při návštěvě jste si všimli, že by nějaký kus nábytku už opravdu potřeboval vyměnit? Proč babičce a dědovi nepomoci právě takto! Jen mějte na paměti, že podobné dárky je většinou lepší s nimi konzultovat předem.