Jaký dárek pro bratra
Úvod » Dárek pro bratra: tipy pro sportovce, jedlíka i cestovatele

Dárek pro bratra: tipy pro sportovce, jedlíka i cestovatele

 

Navzájem se znáte od prvních krůčků a přestože jste si občas lezli nebo stále lezete na nervy, pořád je bratr jednou z vašich nejbližších osob. Člověk, který vám kdykoliv pomůže, na něhož se můžete spolehnout a svěřit se mu. Proto vám záleží na tom, aby se mu váš dárek opravdu líbil. Podívejte se na pár tipů, jak vybrat ten správný dárek pro bratra.

Dárek pro bratra sportovce

Je váš bratr sportovec tělem i duší? Do práce jezdí na kole, chodí do posilovny, běhá a závodně provozuje nějaký sport? Pak je výběr dárku naprosto jasný. Podle toho, jaký sport dělá, zvolte vhodné sportovní vybavení, případně oblečení. Cyklisty rozveselí nové rukavice či brašna na kolo, běžce zase speciální tričko a běžecká obuv. V závislosti na konkrétním provozovaném sportu můžete obdarovaného potěšit míčem, hokejkou nebo raketou.

Aktivní lidi napříč sporty nadchnou chytré hodinky, které je budou informovat o jejich výsledcích, či doplňky stravy podporující sportovní výkon. Jestli se v bratrově sportu vůbec neorientujete, nebojte se sáhnout po poukazu do sportovního obchodu. Není to zrovna nejoriginálnější, ale lepší nudnější dárek, než ten, který skončí na dně skříně nebo dokonce v popelnici.

Pro bratra turistu a cestovatele

Váš bratr je všude možně, jen ne doma? Neustále jezdí na výlety a cestuje? Pak ho potěší turistický batoh či trekové hole.

Dárek pro bratra cestovatele

Můžete mu darovat klidně celý pobyt, například prodloužený víkend v nějaké z evropských metropolí. Nebo by vašeho bratra potěšil cestovatelský zápisník, který by si s sebou mohl vzít na cesty. Věděli jste, že existuje stírací mapa, na níž vždy odkryjete zemi, kterou jste navštívili? Díky ní mají cestovatelé přehled o tom, na jakých místech byli a mapa zároveň slouží jako originální nástěnný obraz.

Dárek pro bratra, který rád jí

Pokud po vás bratr v dětství dojídal jídlo a dodnes mu hodně chutná, pak není co řešit. Dárek pro bratra totiž může být i jídlo. Samozřejmě se nebavíme o krájeném salámu z nejbližšího supermarketu, ale o speciálních pochutinách. Pro milovníka uzenin vyberte lahodné sušené šunky – španělský jamón, popřípadě italské prosciutto mu jistě vykouzlí úsměv na tváři. Gurmáni ocení kvalitní paštiky, foie gras a také výběrové francouzské sýry. Je-li váš bratr spíše na sladké, pak se podívejte po domácích marmeládách nebo belgických pralinkách.

Dárek s obsahem alkoholu

Jestliže se váš bratr rád napije něčeho, co obsahuje alkohol, pak zvolte tento tradiční dárek. Samozřejmě za předpokladu, že nemá s pitím žádný problém a pije s rozumem. Řada pivovarů nabízí speciální dárková balení, velmi populární jsou produkty menších, často rodinných pivovarů. Netradičním dárkem pro bratra může být víno určené k archivaci

Případně mu nechte vyrobit pálenku z vlastního ovoce. Existuje řada palíren, které tuto službu nabízejí. Lahev lze doplnit unikátní etiketou přímo s věnováním nebo s fotkou.