Jaký dárek pro cyklistu
Úvod » Dárek pro cyklistu – co pořídit fandovi jízdy na kole?

Dárek pro cyklistu – co pořídit fandovi jízdy na kole?

 

Co Čech, to cyklista! I když to je mírná nadsázka, zas tak daleko od pravdy tohle tvrzení nebude. Cyklistika je v České republice velmi rozšířená a populární záliba. Jízda na kole nemusí být jen koníček, pro někoho je to dokonce životní styl. Pokud i vy znáte někoho, kdo každý den šlape do pedálů a zrovna mu vybíráte dárek, podívejte se na naše tipy.

S pořízením nového kola buďte opatrní

Chcete obdarovanému cyklistovi vyrazit dech a pořídit mu nové kolo? Tak ještě na moment přibrzděte. Skutečně víte, jaký typ kola preferuje? To, že na nějakém druhu jezdí, ještě neznamená, že se mu v hlavě nehoní myšlenky o tom, jak si příště pořídí zcela jiný model. 

Rozumíte cyklistice dostatečně na to, abyste vybrali ten správný bicykl? Případně dokážete personálu v obchodě s koly popsat preference a styl jízdy budoucího majitele? Pokud vy sami na kole nejezdíte minimálně stejně často jako obdarovaný, tak si buďte jisti tím, že odpověď na předchozí dvě otázky bude spíše ne.

V tu chvíli je lepší zvolit dárkový poukaz na kolo. Pořízení kola není levná záležitost, navíc se vyhnete nepříjemným chvílím pro obě strany. Pokud hledáte levnější variantu poukázky, oslavenec určitě nepohrdne ani voucherem na servis.

Jako dárek pro cyklistu volte raději jen doplňky

Vhodný dárek pro cyklistu jsou cyklodoplňky

O něco vhodnější dárek s menším rizikem jsou cyklodoplňky. Sáhněte po kvalitním zámku na kolo, cyklista bude rád, že je jeho miláček v bezpečí. Nebo vyberte praktickou cyklistickou brašnu, vyrábí se jich velké množství. Kromě těch velkých, které se dávají na nosič a na řídítka, existují rovněž malé na rám nebo pod sedlo – ideální například pro doklady a telefon. 

Doplněk, který využije každý cyklista, je také cyklistická lahev nebo její držák. Překvapit můžete termolahví, která dokáže udržet teplotu studených i teplých nápojů. Chlubí se váš cyklista, kolik minulý týden ušlapal kilometrů? Tak mu kupte nejnovější cyklocomputer, ať má přehled o svých výkonech.

Pořiďte cyklistovi vybavení pro případ nouze

Defekty a pády se nevyhýbají ani cyklistům. Pomozte jim být na takové situace připraveni. Základní lepení, pumpička na cesty nebo tlakoměr patří do běžné cyklistické výbavy. Rychlejší variantu opravy při píchnutí představuje speciální sprej, který zajistí opravu i nafouknutí pláště bez nutnosti jeho sundání z ráfku. Vhodný dárek pro cyklistu je rovněž lékárnička, která obsahuje základní zdravotnický materiál používaný při první pomoci.

Některým defektům a úrazům lze předejít prevencí v podobě bezpečnostního vybavení – kvalitní světla a helmu už cyklista nejspíš mít bude, ale má reflexní pásky či samolepky? K dostání jsou také reflexní trubičky, které se namotávají do výpletu předního i zadního kola. Zajišťují mnohem lepší viditelnost jezdce ve špatných světelných podmínkách.

Nemusí jít jen o vybavení

Nadšení jezdci ocení i další věci spojené s cyklistikou. Je snad lepší dárek pro cyklistu, než mu zajistit cestu na slavnou Tour de France? Potěšit můžete rovněž zajímavou knihou o cyklistice nebo relaxem v podobě masáže, kterou si cyklista dopřeje po sportovním výkonu.