Jaký dárek pro myslivce
Úvod » Dárek pro myslivce – jak potěšit milovníka lesa?

Dárek pro myslivce – jak potěšit milovníka lesa?

 

Máte doma vášnivého myslivce, kterému chcete koupit dárek, ale o jeho koníčku toho moc nevíte? Není důvod propadat panice. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vás inspirují. Podívejte se, jak vybrat ten správný dárek pro myslivce.

Tělo a nohy v suchu a teple

Myslivci tráví většinu času venku, v podstatě za jakéhokoliv počasí. Kvalitní oblečení, které udrží v teple a suchu, je ideální dárek pro myslivce. Samozřejmě nelze očekávat, že obdarovaný odloží svoji oblíbenou mysliveckou vestu a vymění ji za sportovní kousek z moderních materiálů. Myslivci nedají dopustit na oblečení v tradiční zelenohnědé kombinaci. 

Volte proto spíše oděv, který není na první pohled vidět. Vyberte kvalitní funkční triko nebo spodní prádlo. Používané materiály poskytují daleko vyšší tepelnou izolaci oproti klasické bavlně. Radost udělají i funkční ponožky – kromě toho, že udrží chodidla v suchu, pomáhají chránit také proti otlakům od bot při dlouhodobé zátěži.

Pořiďte mu vybavení do lesa

Myslivecká profese vyžaduje specifické vybavení. Obdarovaný bude většinu z těchto věcí vlastnit, ale proč nevyměnit zastaralý kus za nový, modernější? Možná se nedávno zmínil o tom, jak mu přestala fungovat čelovka. Případně jste zaslechla, jak se kolegy vyptával na nový lovecký nůž, který je mnohem lepší než ten, který používá. Oboje představuje pro myslivce zajímavý dárek.

Nadchnete bezpochyby také luxusním mysliveckým batohem. Ruksaky v tradičních barvách jsou vyrobeny přesně pro potřeby lovců. Některé modely nabízejí možnost uchycení zbraně k batohu nebo disponují odnímatelným koženým sedátkem. Pohybujete-li se v okruhu myslivců, možná jste je zaslechla stěžovat si, že si nemají v lese na co suchého sednout. Tento dárek jejich problém vyřeší!

Produktů s mysliveckou tématikou je celá řada

Předmětů vytvořených přímo pro myslivce najdete celou řadu. Mnoho z nich má humorný nádech a obdarované rozveselí. Mezi ty tradiční patří trička a hrnky s vtipnými texty o myslivectví a lovu. Sáhnout ale můžete také po propisce ve tvaru nábojnice, která zároveň poslouží jako LED světlo. Rovněž termosku na horký nápoj seženete ve věrné podobě náboje. Polštář, co vypadá jako špalek dřeva, je další z produktů, který rozsvítí oči milovníkům lesa. Věděli jste, že existují nástěnné hodiny, které v každou hodinu vydávají zvuk jiného ptactva? Možná právě takový doplněk do domácnosti může být tím vhodným dárkem pro vašeho myslivce.

Co dalšího potěší jako dárek pro myslivce

Nejste si jisti, zda by dárky s mysliveckou tématikou obdarovaného potěšily? Vybírat můžete i z běžných dárků. Jako každého muže potěšíte myslivce kvalitní lihovinou. Pokud nejde zrovna střílet, tak může oslavenec ocenit placatku do kapsy. Překvapit ho můžete knihou o přírodě nebo myslivectví. Dávejte si však pozor, vyrábějí se i myslivecké knihy, ve kterých po otevření najdete jen láhev alkoholu. Ne, že by to nebyl vtipný dárek právě pro myslivce. 

Zajímavou alternativu představují sportovní hodinky. Kromě toho, že dotyčný neztratí pojem o čase, bude mít také přehled o své aktivitě. Možná bude sám překvapen, kolik kilometrů po revíru nachodí.