Jaký dárek pro psa
Úvod » Dárek pro psa – potěšte svého čtyřnohého parťáka

Dárek pro psa – potěšte svého čtyřnohého parťáka

 

Pes není jen hlídač a společník, je to náš přítel i součást rodiny. A tak stejně jako u dvounohých členů domácnosti slavíme narozeniny, svátek nebo kupujeme dárky k Vánocům, neměli bychom zapomínat ani na našeho čtyřnohého parťáka. Podívejte se na několik tipů, jak vybrat perfektní dárek pro psa.

Největší radost mu udělají pamlsky

Jedním z nejpopulárnějších dárků pro psy jsou pamlsky. Potěší chuťové buňky vašeho čtyřnohého miláčka a vám bude odměnou jeho nadšení. Nabídka pamlsků pro psy je velmi široká, jako jeho páníček určitě víte, co mu udělá největší radost. Když se jedná o výjimečnou příležitost, dejte psovi něco, co mu normálně nedopřejete. Co třeba pochoutky z buvolí kůže, sušené maso či psí čokolády? Případně zkombinujte pamlsky s péčí o jeho zdraví – sáhněte po dentálních pamlscích s obsahem látek, jež napomáhají čistit psovi zuby a odstraňovat zubní plak.

Jestli rádi pečete, tak můžete pro pejska vytvořit pamlsek přímo doma. Na internetu najdete řadu receptů na psí piškoty a sušenky. Podobné řešení navíc příliš nezatíží vaši peněženku, což se například v období Vánoc rozhodně hodí.

Psi jsou hraví, zabavte je

Hračka je perfektní dárek pro psa. Zvířata jsou hravá a ráda dovádí. Klasikou je přetahovadlo, do kterého se pes zakousne a vy se mu jej snažíte vysmeknout. Běžné jsou také aportovací hračky. Nabídka psích hraček je téměř nekonečná. Dejte si pozor, aby jich váš mazlíček neměl příliš mnoho – čím více jich bude mít, tím větší je šance, že si nebude hrát s žádnou z nich.

Zajímavé jsou rovněž tzv. interaktivní hračky. Ty byly navrženy tak, aby stimulovaly mozek psa a zároveň posilovaly jeho vztah s člověkem. Tyto hračky vyžadují psychickou i fyzickou obratnost, díky níž si pes odhalí skrytou a chutnou odměnu. Často lze nastavit různé úrovně obtížnosti, takže hra nějaký čas vydrží a nadchne psy všech plemen.

Potěší i nový pelíšek a miska

Starý pelíšek vašeho čtyřnohého přítele už je značně opotřebovaný? Pořiďte pejskovi nové místo pro odpočinek. Zvolit můžete klasický pelech s mantinely, psí dečku, matraci, popřípadě novou boudu na zahradu. Máte-li pejska v bytě, tak kupte pelíšek, který svým vzhledem připomíná venkovní domeček. Samozřejmě je vyroben z materiálů, které jsou šetrné k interiéru.

Dárek pro psa

Pejskovi rozzáří oči také nová miska. Nemusí zůstat u těch tradičních. Existují psí bary, tedy stojan s nastavitelnými miskami. Ty upevníte v určité výšce podle velikosti vašeho psa. Zajistíte tak psovi správné držení těla při krmení a rovněž předejdete komplikacím, které mohou nastat přílišným ohýbáním krční páteře a ztíženým polykáním, jež je s tím často spojené. Další praktický dárek pro psa je například nový obojek.

Pro psy – frajery

Lidé vymysleli pro psy víceméně všechno, co vás napadne. Věděli jste, že seženete psí šampus nebo psí pivo? Psí oblečky patří již mezi standardní zimní výbavu, ale i v létě může být váš pejsek za fešáka. Třeba s barevným psím motýlkem či šátkem. Případně darujte svému miláčkovi zkrášlující proceduru v psím salonu.