Jaký dárek pro roční holčičku? (zdroj: maxpixel.cz)
Úvod » Dárek pro rok a půl staré dítě – tipy na zábavné a edukativní hračky

Dárek pro rok a půl staré dítě – tipy na zábavné a edukativní hračky

 

Vybírat dárek pro rok a půl staré dítě je radost. Malý objevitel už umí chodit a každým dnem zvládá víc a víc úkonů. V tomto období jde vývoj dítěte dopředu mílovými kroky, a proto vybírejte nejlépe takové hračky, které využije déle než jen pár týdnů. Skvělou volbou jsou dřevěné hračky. Hodně vydrží, ale zároveň jsou zdravotně nezávadné a budují v dítěti vztah k přírodě. Máme ale spoustu dalších tipů pro holky i kluky – inspirujte se, jaký dárek pro rok a půl staré dítě bude ten pravý k narozeninám nebo Vánocům.

Čas na první vozítko

Skvělým dárkem pro rok a půl staré dítě je odstrkovadlo. Z prvního vozítka bývají děti nadšené. Odstrkovadlo rozvíjí pohybové dovednosti dítěte, učí ho držet rovnováhu a poradit si s prvními pády. To je skvělá příprava pro jízdu na odrážedle a na kole v pozdějším věku.

Odstrkovadla pro děti se vyrábí v celé řadě designů, jako je auto, motorka nebo zvíře na kolečkách. Dbejte v první řadě na to, aby bylo stabilní a vyrobené z kvalitních materiálů.

Dárek pro rok a půl staré dítě - vozítko

Postavit věž až do nebe

Kostky jsou univerzálním dárkem pro nejmenší holky i kluky. V roce a půl už dítě zvládá stavět různé věže, ale co ho baví úplně nejvíc? Přece všechno postavené rozbít a smést k zemi!

Obyčejné stavební kostky jsou praktické také v tom, že jsou často potištěné čísly, písmenky, barvami nebo obrázky. Díky tomu můžete hru s kostkami využít pro učení barev nebo počítání. Až bude dítě starší, zvládne kostky řadit podle číselných řad nebo podle abecedy, proto ho budou provázet dlouhé roky.

Vkládání tvarů pro rozvoj motoriky

Dárky pro rok a půl staré dítě by měly být především edukativní, proto vsaďte na hračky rozvíjející jemnou motoriku. Mezi ty patří vkládačky, tedy kostky různých tvarů, které se prostrkují přes otvor stejného tvaru. Malé dítě si s vkládací hrou procvičuje motoriku, protože musí kostku otáčet, aby šla otvorem dovnitř. Zároveň se učí rozeznávat tvary. Se staršími dětmi se ke vkládačce můžete vrátit, až se budou učit názvy geometrických těles.

Tahací hračky jsou evergreen

V dnešní době mají děti už od malička k dispozici tolik technických vychytávek – hračky vydávají zvuk, blikají, vibrují… Možná je na čase pořídit jim hračku, se kterou si hrávaly už naše babičky. Tahací zvířátka patří k evergreenům, který si zamilují děti všech generací. Dítě, které se zrovna naučilo chodit, je nadšené, když ho na cestách následuje dřevěný kamarád. Malí kluci ocení tahací vláček nebo auto.

Plyšák se stane parťákem na celé dětství

Plyšák je skvělý dárek pro rok a půl staré dítě

Měkoučké plyšové hračky provází děti většinou už od kolébky. V roce a půl si mrňous dokáže říct, co je jeho oblíbená postavička nebo zvířátko, tak mu pořiďte plyšáka v tomto motivu. Uvidíte, že se mu rozzáří oči radostí. Plyšové hračky se hodí pro malé děti, ale vyjímají se i na poličkách puberťáků. Proto se nemusíte bát, že by vycpaný parťák přestal vaši holku nebo kluka bavit po prvním dnu.