Jaký dárek za vysvědčení
Úvod » Dárek za vysvědčení: co potěší malé i větší školáky?

Dárek za vysvědčení: co potěší malé i větší školáky?

 

Přineslo dítě samé jedničky a vy si lámete hlavu, jaký dárek za vysvědčení bude ta pravá odměna? V první řadě nezapomeňte dítě pořádně pochválit a ocenit jeho snahu, i když se na vysvědčení objevila sem tam horší známka. Ale málokterý rodič zůstane jen u pochvaly. Dárky na konci školního roku se staly běžnou záležitostí a mají mnoho různých podob. Mám pro vás inspiraci, jaký dárek za vysvědčení vybrat.

Malé školáky potěší návštěva cukrárny, hračkářství i výlet

Pokud máte doma mladšího školáka, jistě ho potěší i maličkosti. Vemte ho na zmrzlinový pohár do cukrárny, do zoologické zahrady nebo aquaparku. Radost udělá i návštěva hračkářství, když si vaše dítko bude moci vybrat dárek za odměnu. Vyrazte s celou rodinou na cyklovýlet a dejte si něco dobrého k jídlu. Určitě víte, jakým jídlem vaše dítě potěšíte nejvíce. Podobnými aktivitami darujete svým dětem i sobě především společně strávený čas a o ten jde v první řadě.

Darujte zábavu na prázdniny

Po předání vysvědčení následují dlouhé dvouměsíční prázdniny. Přestože plánujete společnou dovolenou a dítě pojede na tábor, určitě se v tomto období nevyhne dlouhým chvílím a nudě. Aby ne, většina kamarádů je pryč a kroužky začnou opět až v září. Při výběru dárku za vysvědčení na to myslete.

Zvolte takový dárek, jenž dítě zabaví právě v těchto momentech. Co třeba další díl oblíbené stavebnice, zajímavá knížka či společenská hra? Když se vám podaří vybrat dárek, který udrží v činnosti mozkové buňky dítěte i během prázdnin, tak jenom lépe. Návrat do školy o několik týdnů později nebude tak bolestivý jako obvykle.

Větší školáky nadchnou technologie

Většího školáka do cukrárny dostanete také, ale u vytržení z toho nejspíš nebude. Sázka na technologie je v dnešní době jistota. Nová počítačová hra, bezdrátová sluchátka, případně chytré hodinky? Uvidíte ty rozzářené oči!

Dárek za vysvědčení pro větší školáky

Jestli vysvědčení dopadlo skutečně výborně nebo došlo k výraznému zlepšení a vy chcete dítě opravdu ocenit, možná uvažujete o novém mobilním telefonu. Vysvědčení je perfektní příležitost i pro podobný dárek. Vy jako rodič navíc budete v klidu s vědomím, že se můžete s dítětem spojit každý den, i když je na táboře. Rovněž pořízení notebooku lze spojit s dárkem za vysvědčení. Do budoucna stejně není pravděpodobné, že by se dítě zvládlo plnohodnotně vzdělávat bez počítače.

Zvíře jako dárek za vysvědčení? Vše důkladně promyslete.

Častým dárkem za vysvědčení je také pořízení domácího mazlíčka. Právě v těchto případech odborníci radí obezřetnost. Skutečně jste si všechno pečlivě promysleli? Počítáte s tím, že dítě ještě nemá přesnou představu o tom, co starost o zvíře obnáší a že řada starostí zbyde na vás a ostatní členy rodiny? Souhlasí zbytek rodiny s pořízením domácího mazlíčka? Pokud máte tyto otázky zodpovězené, pak i takový dárek je jednou z možností. Dítě získá věrného parťáka a péčí o něj se naučí odpovědnosti. Vybírejte zvířata, která mají ráda děti. Zároveň nezapomeňte zohlednit svoje možnosti jak finanční, tak prostorové.