Jaký dárek do tanečních
Úvod » Co se hodí jako dárek do tanečních?

Co se hodí jako dárek do tanečních?

 

Do tanečních chodil snad každý z nás. Jedná se o nezapomenutelný zážitek, ze kterého bychom si ve středoškolských letech měli odnést základy klasických tanců. Prodloužená a závěrečná v tanečních je také neodmyslitelně spojena s drobnými dárky, které si taneční partneři vyměňují. Jaký dárek je pro podobnou příležitost vhodný? Podívejte se, co se hodí jako dárek do tanečních.

Tradiční dárek do tanečních pro partnerku je květina

Chcete-li zůstat věrni zaběhnutým tradicím, pak pro taneční partnerku kupte květiny. Radost uděláte jednotlivou květinou, malou kyticí i pořádným pugetem – ženy zkrátka milují květiny v jakékoliv podobě. S vaší tanečnicí jste během pravidelných lekcí jistě prohodili pár slov, možná se stýkáte i mimo taneční. Zapátrejte v paměti, zda se nezmínila o preferovaném druhu či alespoň oblíbené barvě – usnadní vám to výběr. Pokud takovou informaci nemáte, tak růžemi rozhodně nic nezkazíte. Popřípadě zvolte druh květin podle aktuální sezóny, možná právě teď seženete čerstvé tulipány. Víte jakou barvu šatů bude mít vaše taneční partnerka? Přizpůsobte tomu barvu kytice. Citem pro detail vždy zaujmete.

Tanečnímu partnerovi dejte kapesníček do saka

Tradičním dárkem do tanečních pro partnera je kapesníček do saka. Tento módní doplněk si váš tanečník dá do klopy. Pro jistotu se tedy naučte jeden z mnoha způsobů, jakým se kapesníček dá složit, ať mladému muži pomůžete. Vybírat lze z množství různých velikostí, materiálů, vzorů i barev. Vyberte takový, který bude ladit s kravatou nebo s motýlkem. Podle starého zvyku bývalo na kapesníčku vyšité jméno či iniciály tanečnice, často s aktuálním letopočtem. Tanečník si tak odnesl krásnou památku, která mu i po letech připomínala jeho partnerku. Přestože tato tradice už není dodržována tak často jako v minulosti, stále najdete mnoho poskytovatelů, kteří vám výšivku na přání vyrobí. S klasickými kapesníčky vám někdy pomohou přímo v tanečních – často je můžete zakoupit přímo u organizátorů kurzu.

Dárek do tanečních

Květina není jediná možnost pro slečnu

Jestli mladé dámě z nějakého důvodu nechcete dávat květinu, obdarujte ji bonboniérou, belgickými pralinkami nebo tabulkou kvalitní čokolády. V případě, že k taneční partnerce chováte více sympatií, dejte jí drobný šperk, například vkusný náramek. Zaujal vás její parfém? Proč jí ho nekoupit! Jistě ji potěšíte, navíc budete mít jistotu, že bude krásně vonět i v navazujících kurzech. Co se týče volby dárku do tanečních, fantazii se meze nekladou. Zeptejte se partnerky, co by si přála. Neexistuje špatně zvolený dárek, když dotyčné udělá radost. Není vždy nutné za každou cenu dodržovat tradice.

Partnerovi darujte kravatu

Stejně jako u mladé dámy i u pánů můžete udělat radost v podstatě čímkoliv. Trefte se do jeho zálib a oblíbených činností. Určitě jste se během tančení stihli i bavit a lépe se poznat. Pokud však chcete vybrat něco tradičního, tak kromě kapesníčku do klopy nesáhnete vedle s kravatou či moderním motýlkem.