Jaký dárek k svátku
Úvod » Dárek k svátku – čím uděláte blízkým radost?

Dárek k svátku – čím uděláte blízkým radost?

 

Česká republika patří k zemím, kde je běžné slavit jmeniny, tedy den, ke kterému je přiřazeno konkrétní křestní jméno. Jaký dárek se pro podobnou příležitost hodí? Připravili jsme několik tipů na dárek k svátku. Podívejte se, čím uděláte svým blízkým radost.

Pro lidi, co dobře znáte, vybírejte podle zálib

Vybrat dárek pro blízkého člověka by nemělo být těžké. Znáte jeho vášně a záliby, což by vás vždy mělo navést správným směrem. Sportovci kupte novou sportovní výbavu a oblečení, čtenáři zajímavou knihu, muzikantovi vstupenky na koncert. Zamyslete se nad tím, jak obdarovaný tráví svůj volný čas a máte vyhráno. Takový dárek k svátku vždy potěší nejvíc, protože je spojený s něčím, co má daná osoba ráda.

Kytice nebo pralinky pro ženu k svátku

Pokud oslavence tolik neznáte nebo vás nenapadají žádné záliby, podle kterých byste dárek mohli vybrat, zvolte něco tradičního. Ženu vždy nadchnete krásnou kyticí uvázanou z čerstvých květin. Nic nezkazíte ani bonboniérou, belgickými pralinkami či tabulkou hořké čokolády.

Chcete tyto klasické dárky něčím ozvláštnit? Tak sežeňte čokolády v dárkovém balení se jménem oslavence, jehož svátek se slaví, případně nechte vytvořit unikátní blahopřání, které bude vyryto přímo v čokoládě. Stejně tak kytice nemusí být nutně z květin, ale například z ovoce, sladkostí, popřípadě z vybraných uzenin. Takovým pugétem rozhodně neurazíte ani pořádného chlapa.

Láhev alkoholu nejen pro muže k svátku

Obvyklým dárkem k svátku pro muže je láhev oblíbené lihoviny. Nabídka je nesmírně široká – podle oslavencových preferencí vybírejte mezi klasickými českými pálenkami, karibskými rumy, irskou a skotskou whisky nebo americkými bourbony. Milovníky vína potěšíte přívlastkovým červeným z Francie, ale také kvalitními moravskými víny.

Vyberte víno jako dárek k svátku

Alternativou pro ženy je šampaňské a další šumivá vína. V poslední době je v kurzu zejména italské prosecco. Dárek k svátku může mít také příchuť piva – sáhněte po dárkových baleních osvědčených pivovarů či stále populárnějších minipivovarů. Co takový degustační balíček složený z různých druhů piva? Ať vyberete jakoukoliv lihovinu, zkuste ji opatřit etiketou vytvořenou na míru přímo obdarovanému. Když jde o svátek, tak ideálně s jeho jménem.

Dárkové koše s potravinami pro mlsouny

Jedlíkům a gurmánům darujte k svátku dárkové koše s vybranými potravinami. Koupit můžete nějaký předem připravený v obchodě a nebo jej vytvořte sami. Dejte do něj vše, co má dotyčná osoba ráda. Chybět by určitě neměly výběrové uzeniny, sušené maso, francouzské sýry a paštiky s vysokým obsahem masa. Koš doplňte i něčím sladkým – ověřeným tipem jsou domácí marmelády, lesní med, ale také oblíbené oplatky a sušenky.

Překvapte netradičním zážitkem

Chcete-li se vyhnout tradičním materialistickým darům, pak skvělou variantu dárku k svátku představují zážitkové dárky. Proč nepřekvapit pořádnou dávkou adrenalinu? Je libo skok padákem, let balonem, případně projížďka závodním automobilem? Žádný problém. Co takhle vyzkoušet nějaké netradiční povolání? Udělejte z oslavence na den popeláře, jeřábníka či ošetřovatele v zoologické zahradě. Zajistíte mu chvíle, na které nezapomene a rozšíříte mu obzory. Podívejte se do bohaté nabídky zážitkových služeb, rozhodně vás něco zaujme.