Jaký dárek ke třetím narozeninám? (Good free photo)
Úvod » Dárek ke třetím narozeninám – tipy na dárky ke třetím narozeninám

Dárek ke třetím narozeninám – tipy na dárky ke třetím narozeninám

 

Možná se vám zdá, že má vaše tříleté dítě plný pokojíček hraček a nic dalšího už nepotřebuje. Když se ho však zeptáte, co by si přálo ke třetím narozeninám, jistě na vás vychrlí hromadu hraček a věcí, které mu k úplné spokojenosti ještě chybí. Možná má červené autíčko, ale nutně potřebuje ještě modré se žlutými zrcátky.

Ať už se jedná o chlapečka nebo holčičku, jsou dárky ke třetím narozeninám pro oba stejné, nebo velmi podobné. Psychologové tvrdí, že není dobré v tak útlém věku děti učit, které hračky jsou vhodné pro chlapce a které pro dívky. Pokud váš chlapeček touží po kuchyňce, měli byste mu jí pořídit. Stejně tak jestli chce holčička autodráhu, není důvod říct ji ne.

Lego, lego a zase lego. Lego je vhodným dárkem pro každé dítě v každém věku. K dostání jsou jak růžové verze domečků a autíček pro panenky, tak také modré verze aut a hasičských stanic. Dítě si stavěním lega trénuje motoriku, mozek a kreativitu. 

Dárky pro dětské tvoření

Ke třetím narozeninám můžete dítěti nachystat hrací koutek na vaší zahradě. Od jara do podzimu si vaše dítě bude rádo hrát v zahradním domečku nebo na pískovišti. Najděte místo také na klasickou zahradní houpačku, houpací talíř nebo kruh. Jestli máte velkou pneumatiku, zakopejte ji z půlky do země a vymyslete jednoduchou opičí dráhu. Zakončit jí můžete pěknou trampolínou

Ve třech letech zvládne vaše dítě jednoduchou omalovánku. Pořiďte pastelky, voskovky nebo fixy. Kupte také čistý blok, kde bude moci malovat své vlastní obrazy. Můžete také pořídit velkou tabuli na křídy, případě koupit tabulovou barvu na zeď a vytvořit vlastní tabuli kdekoliv v bytě či dětském pokoji. Prachu z kříd se nemusíte obávat. K dostání jsou i bezprašné křídy. Na léto můžete pořídit velké křídy na chodníky a cesty. 

Jaký dárek pro tříletého kluka? (pikrepo)

Jaký dárek pro tříletého kluka? (pikrepo)

Napodobuje vás vaše dítě, když uklízíte a chce vám pomáhat? Hraje si na doktora nebo policistu? Pořiďte mu ke třetím narozeninám sadu vlakového průvodčího, lékařský kufříkfonendoskopem nebo sadu malého policisty. Můžete vybrat i dětské napodobeniny domácích spotřebičů – vysavač, myčka, trouba nebo pračka a žehlička. Pokud vaše dítě rádo tráví čas s tatínkem v garáži, potěší ho šroubovák, vrtačka nebo sekačka na trávu.

Dárek a sport

Jestliže rádi sportujete a vedete ke sportu i vaše děti, můžete mu vybrat kolo nebo koloběžku. Uvažovat můžete už také o bruslích nebo lyžích. Fotbalová branka nebo basketbalový koš může také potěšit. Ke třetím narozeninám můžete darovat dětské auto na elektriku, které bude vaše dítě řídit samo, případně mu pomůžete vy přes dálkové ovládání. Jestli jste zastánci pohybu, pak vyberte velký traktor s vlečkou na šlapání.

O autodráze nebo vláčkodráze sní každé dítě a tatínek. Vybírat můžete jednopatrové, vícepatrové, osvětlené, barevné a další dráhy. Některé lze rozšiřovat, jiné mají další příslušenství jako např. stromy nebo domy. 

Pokud už víte, jaký dárek ke třetím narozeninám, vymyslete ještě vhodné balení. Nejjednodušší je dárková taška. Můžete ale použít také papír k balení poštovních balíků, který je bez motivů. Zabalený dárek pak můžete sami pomalovat motivy, které má vaše dítě rádo. Případně vám může pomoct starší sourozenec vašeho tříletého dítěte.