Jaký dárek ke zlaté svatbě
Úvod » Dárek ke zlaté svatbě: co potěší manžele po 50 letech soužití?

Dárek ke zlaté svatbě: co potěší manžele po 50 letech soužití?

 

Zlatou svatbu slaví manželé, kteří společně prožili již 50 let. Půl století v manželství už vážně stojí za oslavu, protože takovou výdrž mnoho párů nemá. Podívejte se s námi, jak se zlatá svatba slaví a jaký dárek ke zlaté svatbě bude ten pravý!

Jak se slaví zlatá svatba?

50 let spolu. Zní to neuvěřitelně, že? V dnešní době rozvodů se zdá takřka jako nadlidský úkol vydržet spolu tak dlouho. Přesto se to vašim rodičům, prarodičům nebo přátelům povedlo. Lámete si hlavu, jak se zlatá svatba slaví?

V posledních letech je oblíbené uspořádat velkou oslavu, která v podstatě odpovídá programem klasické svatbě. Manželé obnoví svůj svatební slib – ať už na radnici nebo v kostele. Vymění si znovu prstýnky a pak už je čeká oslava se všemi příbuznými a známými. 

Oslavu výročí svatby by měly pro rodiče uspořádat děti a vnoučata, protože ve vyšším věku už oslavenci nebudou mít tolik energie. Celou oslavu můžete pojmout právě jako dárek ke zlaté svatbě, protože to určitě nebude levná záležitost. Případně přihoďte ještě něco navrch. Co kdyby „novomanžele“ vyzvedl po obřadu kočár s koňmi? Na takový zážitek jen tak nezapomenou.

Dárek ke zlaté svatbě

Ke zlaté svatbě patří zlato

Zlatá svatba si nese svůj název od toho, že si manželé v minulosti darovali zlaté dary. Tato tradice se přenesla až do dneška, a tak mezi nejčastější dárky ke zlaté svatbě patří právě zlaté šperky. U ženy je to jasné – můžete darovat zlaté náušnice, náhrdelník, náramek nebo prsten. Ale co darovat muži? Nabízí se sponka na kravatu nebo manžetové knoflíčky. Otázkou je, zda oslavenec vyráží tak často do společnosti, aby je využil.

Zajímavým nápadem na dárek ke zlaté svatbě pro oba oslavence je zakoupení zlaté cihličky. Nechte na ní vyrýt datum svatby, jména oslavenců a číslovku padesát, nebo nějaký zamilovaný citát. Manželé si zajisté za celý život nakoupili všechno, co potřebovali, ale zlatou cihlu určitě ještě nemají. Zároveň se jedná o zajímavou investiční komoditu.

Nejkrásnější vzpomínky ve fotoknize

Po 50 letech společného života už je na co vzpomínat. Narození dětí, jejich maturita nebo svatba, narození vnoučat… To je jen malý výčet událostí, kterými si manželé do zlaté svatby prošli. Vytvořte jim unikátní fotoknihu, kde jim ty nejdůležitější okamžiky jejich života připomenete. Nezapomeňte přiložit i fotky z jejich svatby nebo jiné staré fotky. Uvidíte, že se v jejich očích budou lesknout slzy dojetí.

Podobnou fotokroniku jste jim darovali již v minulosti? Pak vytvořte například dobové noviny. Sestavte události, které se staly v den, kdy oslavenci vstoupili do manželství. Pak už stačí jen upravit do retro stylu, přidat pár dobových fotek a je hotovo.

Svatební cesta na druhý pokus

Starší lidé si často nekoupí dovolenou nebo relax v lázních, protože si to z malého důchodu nemůžou dovolit. Pokud jsou však stále vitální, není lepší dárek ke zlaté svatbě, než jim darovat odpočinek a relax. Vybírat můžete z pobytů v českých lázních, ty jsou u seniorů velmi oblíbené. Pokud jsou však pro každou legraci, vyšlete je znovu na svatební cestu na místo, kde byli před 50 lety.