Jaký dárek na svatbu
Úvod » Jaký dárek na svatbu? Darujte peníze originálně!

Jaký dárek na svatbu? Darujte peníze originálně!

 

Zamýšlíte se, jaký dárek na svatbu je ten pravý? Doba darování výbavy do domácnosti už je dávno pryč! Zapomeňte na sady sklenic nebo porcelánu do vitríny, ale bez zeptání raději nekupujte ani žádný domácí spotřebič. Budoucí manželé už spolu nejspíš bydlí, a tak si zařídili bydlení podle sebe.

V některých případech si nevěsta s ženichem vytvoří seznam dárků, které by si přáli dostat a svatební hosté se ke každému zapíšou. Díky tomu nic nedostanou dvakrát a ani se nestane, že byste vybrali něco, co se jim nebude líbit.

Nejlepším dárkem na svatbu však zůstávají peníze. Snoubenci si o ně často říkají přímo v pozvánce, protože ocení příspěvek na svatební cestu nebo nové bydlení. A vy si nemusíte složitě lámat hlavu, co by se jim mohlo hodit. Na druhou stranu dát peníze jen tak do obálky je obyčejné. Podívejte se na naše tipy, jak darovat peníze originálně a co jiného ještě připadá v úvahu jako dárek na svatbu.

Věnujte truhlu s pokladem

Pokud se vám zdá, že pár tisíc působí v obálce jako almužna, darujte rovnou celou truhlu s penězi. Jenže kde na to vzít a nekrást? Řešení je jednoduché – stačí nechat peníze rozměnit na mince. Najednou jich budete mít celé hrsti a můžete jimi naplnit truhlu. Novomanželé budou určitě šokováni, jak velký poklad dostali.

Líbí se vám nápad, ale potřebovali byste ho realizovat v menším provedení? Pak kupte kasičku ve tvaru prasátka, kterou naplníte mincemi.

Darujte stromek s unikátními ozdobami

Probíhá svatba v čase okolo Vánoc? V tom případě určitě využijete nápad na tento dárek na svatbu. Budete potřebovat malý stromeček v květináči a mašličky. Složte bankovky do harmoniky a uprostřed převažte mašličkou. Z bankovek vzniknou krásné vějířky, které zavěsíte místo vánočních ozdob na stromeček. Troufáte si na pokročilejší variantu? Tak z bankovek složte origami ptáčky.

Zarámujte hezkou fotku a přidejte pár bankovek

Tento nápad na dárek na svatbu můžete realizovat v různých variantách. Buď vyberte nějakou společnou fotku vás a snoubenců, nebo vytáhněte něco z alba budoucích manželů. Další varianta je také namalovat vlastní obraz nebo třeba vtipnou karikaturu. Ideální je vytvořit koláž, do které se vám snadno zakomponuje několik bankovek. Pokud si chcete s obrázkem opravdu vyhrát, složte bankovky do tvaru srdíček nebo kytiček.

Peníze jsou nejlepší dárek na svatbu

Budou si novomanželé stavět dům? Darujte základní cihlu.

Víte, že se novomanželé chystají stavět dům? Darujte jim základní cihlu, ať se mají od čeho odrazit. Do cihly opatrně vyvrtejte několik děr a do nich vložte srolované ruličky bankovek. Díry by měly být spíš malé a těsné, aby peníze nevypadly. To je vše! Nakonec převažte cihlu pěknou mašlí, ať vypadá slavnostně. Novomanželé budou určitě příjemně překvapeni.

Nechcete darovat peníze?

Pokud si snoubenci v pozvánce řekli výslovně o peníze, je vhodné jim je darovat, ačkoliv se vám to může z osobních důvodů příčit. Nemusíte darovat horentní sumy, každý by měl přispět podle svých finančních možností a svého vztahu s nevěstou a ženichem.

Jestliže snoubenci o peníze nežádají, můžete volit i jiný dárek na svatbu. Hodí se poukazy na wellness víkend, společnou masáž nebo luxusní večeři. Myslete však na to, že takových darů se jim může sejít hodně,a tak by měl mít voucher dostatečně dlouhou platnost, aby ho vůbec stihli vyčerpat.