Jaký dárek pro půlroční dítě? (needpix)
Úvod » Dárek pro půlroční dítě – tipy na dárky pro půlroční dítě

Dárek pro půlroční dítě – tipy na dárky pro půlroční dítě

 

Vybíráte dárek pro půlroční dítě? Vybrat dárek pro dítě v tomto věku je jednoduché. Na výběr je mnoho variant od různých hraček, až po kosmetiku nebo oblečení. Koupit můžete dárek, který miminko využije ihned nebo až v pozdějším věku. Variantou je také vyrobit vlastní dárek od srdce.

Půlroční dítě už pěkně pase koníčky a začíná být čím dál tím více variabilnější. Začíná se více pohybovat, přetáčí se z bříška na záda, zkouší se plazit a uchopuje do ručiček různé předměty. Pokud bude v těchto aktivitách dítě správně podporováno, např. vhodnými hračkami, rychleji se vše naučí a bude to pro něj zábava. 

Pro správný vývoj půlročního dítěte jsou vhodné různé hrkotky, chrastítka a pískátka. Zejména ty, které lze dobře uchopit jejich malou ručičkou. Miminko dává všechno do pusinky, protože mu rostou zoubky. Nevybírejte tedy chlupaté či jinak nevhodné hračky. K masáži bolavých dásní miminka budou dobrá různá kousátka, která se mohou v lednici chladit, aby ulevily miminku od bolesti.

Dárky rozvíjející smysly

Dítě v půl roce už dobře vnímá své okolí. Potěší jej třeba hrací kolotoč se zvířátky nad jeho postýlku. Zatímco bude pěkně odpočívat, budou mu nablízko plyšoví kamarádi. Některé kolotoče hrají ukolébavky, jiné jsou vybavené bílým šumem. 

Pohodlné a zábavné lezení půlročního dítěte podpoříme měkkou podložkou s dětskými motivy. Podložku můžete vyrobit i z pěnového puzzle, které v pozdějším věku bude dobré i k dalším hrám. Půlroční dítě si pěkně odpočine na zábavné hrací dece, která je opatřená hrazdičkou s hracími prvky. Většinou jsou to hrkací či pískací plyšáci, zrcátka a jiná pískátka. 

Půlročnímu dítěti může dělat společnost také pěkný maňásek. Aby maňásek ožil, bude ale zapotřebí asistence některého z rodičů. Podobnou funkci, jako má maňásek, může splnit také obyčejný hebounký plyšák. V půl roce můžete začít dávat dítěti kamaráda do postýlky a na výlety. Pokud se mu trefíte do vkusu, bude to jeho nejlepší kamarád, bez kterého se později nikam nehne. Nezapomeňte mu dát jméno.

Správný vývoj dítěte podpoříte také pěnovými kostkami, které bude moci žužlat, mačkat a později z nich stavět komíny. Zvolte kostky s pěknými motivy třeba zvířátek. Vybrat můžete také první hračky do vody. I když dítě ve vaně ještě nesedí, pěkná kachnička v ruce při koupání ho potěší. 

Látkové a pěnové knížky budou podporovat vnímání miminka. Výhodou je, že je miminko může dávat do pusinky a vy je pak lehce umyjete nebo vyperete. Tvrdé papírové knížky jsou vhodné pro čtení s rodiči. Jednoduché motivy zvířátek či dopravních prostředků jsou pro půlroční dítě nejvhodnější.

Praktické dárky

Zvolit můžete i praktičtější dárky. Pro půlroční dítě jsou vhodné látkové pleny, bryndáky, oblečení nebo potřeby pro první pokusy o samostatné jezení. Z dětské drogerie můžete vybrat plenky, vlhčené ubrousky a různé mastičky a olejíčky

Pokud jste zručnější, můžete vyrobit vlastní dárek. Mohou to být pletené rukavičky, ponožky nebo svetřík. Pro výrobu však volte jemné příze, které nebudou miminko škrábat či ho jinak dráždit.

Jakmile vyberete ten správný dárek, nezapomeňte jej ještě zabalit. Nejjednodušší je použít dárkovou tašku. Můžete si však s balením trošku pohrát a koupit pěkný balicí papír a zabalený dárek ozdobit třeba květinou, ze které bude mít radost také maminka.