Jaký dárek pro těhotnou
Úvod » Jaký dárek pro těhotnou kamarádku?

Jaký dárek pro těhotnou kamarádku?

 

Vaše kamarádka nebo příbuzná vám oznámila skvělou novinu – čeká miminko! Ale vy si teď lámete hlavu, jaký dárek pro těhotnou ženu je ten pravý. Hodně lidí sáhne po výbavičce nebo dudlíku pro miminko, ale co když se nastávající mamince netrefíte do vkusu? Navíc miminko budou všichni zahrnovat dárky, až se narodí. Proto raději vybírejte dárek přímo pro těhotnou kamarádku, který si bude moci užít ona osobně. Máme inspiraci na ty pravé dárky pro těhotnou.

Budoucí maminka se ráda nechá rozmazlovat

Pokud po něčem nastávající maminka opravdu touží, tak je to relax. Tím spíš, když nečeká svoje první dítko, ale doma má už rozdováděnou bandu, kterou musí obskakovat. Pořiďte jí dárkový poukaz na masáž pro těhotné. Další možností je speciální cvičení nebo plavání pro těhotné – vhodný poukaz vybírejte s ohledem na stupeň a rizikovost těhotenství.

Jsou takové aktivity pro vaši těhotnou kamarádku příliš náročné? Pak neuděláte chybu ani s poukazem na pedikúru (zkuste si ji dělat s velkým břichem) nebo ke kadeřnici či ke kosmetičce. Ve všech případech si těhotná užije alespoň hodinku relaxu jen pro sebe.

Darujte těhotné zdravé mlsání

Snad všechny budoucí maminky honí v těhotenství mlsná. Na druhou stranu by to však těhotné ženy neměly se sladkostmi přehánět a odepřít si musí i svoji oblíbenou kávu nebo likér. Je z toho vaše kamarádka smutná? Tak jí darujte poukaz do kavárny nebo bistra, které připravuje i zdravé snídaně, dortíky bez cukru nebo smoothie. Nebo svoji těhotnou kamarádku pozvěte na bezkofeinovou kávu.

Čaj jako dárek pro těhotnou

Zdravé dobroty můžete těhotné darovat i ve formě balíčku pochutin. Základem je těhotenský čaj – vybírejte raději speciální směsi přímo pro těhotné, protože celá řada bylin není pro budoucí maminky vhodná. Přidejte také bezkofeinovou kávu nebo náhražku kávy, jako je sladová káva. Do balíčku dobrot se hodí rovněž zdravé mlsání ve formě oříšků a semínek. Navrch přidejte pár zázvorových lízátek pro těhotné proti nevolnosti.

Kvalitní kosmetika pro těhulky je základ

Během těhotenství vyžaduje pokožka těhotné zvláštní péči, aby se jí nevytvořily strie. Řada těhotných žen však právě v těhotenství omezuje kosmetiku na minimum, protože se bojí negativních vlivů na miminko. Proto vybírejte kvalitní přírodní kosmetiku určenou speciálně pro kůži těhotných žen. Kosmetický balíček můžete doplnit ještě o vonné svíčky nebo uklidňující vůni do aromalampy.

Profesionální fotky jsou skvělý dárek pro těhotnou

Nádherný dárek pro těhotnou ženu je profesionální focení v ateliéru nebo v přírodě. Na trhu působí celá řada zkušených fotografů, kteří se specializují na budoucí maminky a tvoří úchvatné těhotenské fotky. Vaše těhotná kamarádka bude mít jistě radost, že si uchová krásné vzpomínky na období velkého očekávání.

K poukazu na focení můžete přidat ještě fotoalbum nebo deník, do kterého si těhotná zaznamená průběh těhotenství. Až do něj vlepí hotové fotky, bude mít všechny dojmy z těhotenství pěkně na jednom místě.

Předplatné maminkovského časopisu

Čeká vaše těhotná kamarádka první miminko? Pak se jí určitě hodí pravidelný přísun kvalitních informací. Těhotenské knihy rychle zastarávají, ale časopisy sledují ty nejnovější trendy. Věnujte jí předplatné časopisu Maminka.

Jsou dárky nad vaše finanční možnosti? Vyrobte poukázky na starost o domácnost

Ráda byste pořídila pěkný dárek pro těhotnou kamarádku, ale vaše finanční situace vám to nedovoluje? Nezoufejte, krásný dárek pro kamarádku můžete i vyrobit. Udělejte sadu poukázek, na něž uvedete domácí práce, se kterými jí v průběhu těhotenství nebo po porodu pomůžete. Ať už je to mytí oken, které s velkým bříškem těžko zvládne, nebo donáška oběda během šestinedělí, když nebude mít na vaření ani pomyšlení – vymyslet se toho dá spoustu a uvidíte, že takový dárek těhotnou ženu potěší možná ze všeho nejvíc.