Dárek pro rodiče
Úvod » Dárek pro dědu – jaký dárek dát dědečkovi? Originální tipy a nápady

Dárek pro dědu – jaký dárek dát dědečkovi? Originální tipy a nápady

 

Vybrat dárek pro dědu bývá někdy pořádný oříšek a dědečkové nám svými výroky „nic mi nekupuj, nedělej si škodu a pořiď si raději něco pro sebe“ tento úkol moc neusnadňují. Pokud byste rádi vymysleli něco originálnějšího než jsou další teplé papuče, kniha křížovek nebo lahev Becherovky, níže Vám přinášíme několik tipů na dárky pro pány v dědečkovském věkudíky kterým se na stáří těšíme i my!

Při výběru dárku pro dědu hraje asi nejdůležitější roli věk. Když se totiž řekne „dědeček“, může to pro někoho znamenat muž krátce po padesátce, zatímco pro jiného je to starší pán jehož věk se blíží úctyhodné sedmdesátce či osmdesátce. Dále je důležité se zamyslet, co Váš dědeček rád dělá a dát si práci zjistit, co všechno už má, co mu naopak chybí nebo co se mu například nedávno rozbilo.

Zahradní nářadí nebo nová vrtačka

Tráví Váš děda většinu času na zahradě nebo ve své dílně? Pokud ano, možná by rád vyměnil své staré zahradní nářadí na nové nebo by ocenil vybavení pro kutily v podobě nové vrtačky či jiného multifunkčního nástroje.

Děda sportovec

Pokud je Váš dědeček nadšený sportovec a sportu se rád věnuje i aktivně, nejen v křesle před televizí, mohl by se mu hodit nový cyklistický dres nebo tachometr na kolo. Během letních či zimních procházek by se mu mohl využít trekingové hole, jejichž hlavní výhodou je, že tlumí nárazy na klouby dolních končetin. Nebo by možná děda stál o vstupenku na nějaké zajímavé sportovní utkání?

Zavírací nůž

Všichni dědové dobře znají heslo, že každý správný muž nosí v kapse nůž. Má už Váš dědeček také jeden?

Společenská hra

Zavzpomínat si na staré dobré časy může Váš dědeček se společenskou hrou Jak to tenkrát bylo?, která je pro to přesně vytvořená. Díky ní tak mimo jiné budete moct s prarodiči strávit odpoledne plné zábavy a nechat se povyprávět o tom, jak to vlastně tenkrát bylo.

Rádio

Dědovi budete jen těžko vysvětlovat, co je to youtube nebo streamování muziky, pořiďte mu proto klasické rádio, například v retro stylu, na kterém si naladí oblíbenou stanici. Pokud navíc bude na baterky, může si ho vzít i s sebou na zahradu nebo do dílny.

Jedlé dárky

Rádi byste do dárku vložili alespoň kousek osobní invence? Vyzkoušejte jedlé dárky. Dobré jídlo má přeci rád každý. Pro dědečky by mohl být ideální nakládaný hermelín, utopenci nebo například domácí likér.

Další tipy na jedlé dárky Vám přinášíme zde

Dárek pro babičku už máte?

A co dárek pro dědečka?

Zpět na dárky pro ženy

Zpět na dárky pro muže