Jaký dárek pro zaměstnance
Úvod » Tipy na dárek pro zaměstnance

Tipy na dárek pro zaměstnance

 

Vánoce, pracovní výročí či narozeniny jsou ty nejčastější okamžiky, kdy zaměstnanec očekává dárek od svého zaměstnavatele. Žádným nebo špatně zvoleným dárkem své podřízené rozhodně nepotěšíte. Ve výsledku může tato zdánlivá maličkost negativně ovlivnit pracovní morálku a výkonnost. Zavděčit se všem zaměstnancům je nemožné, ale existují určité jistoty, kterými potěšíte většinu z nich. Podívejte se, jak vybrat ten pravý dárek pro zaměstnance.

Reklamní předměty jsou krok vedle

Chcete jako firma na podobných výdajích ušetřit a chystáte se své zaměstnance obdarovat reklamními předměty, které jste nestačili rozdat partnerům? Tak si to raději rozmyslete. Zaměstnanec chce cítit ocenění své práce, což blok a propiska s firemním logem skutečně nezajistí. Kromě toho, že si tyto předměty mohl ve firmě nejspíš opatřit kdykoliv, rozhodně nesplňují jeho představu o adekvátním dárku pro speciální příležitost.

Co tedy dělat, když jako firma potřebujete šetřit? To už raději připravte drobné posezení během pracovní doby. Před Vánoci například se svařeným vínem a vánočním cukrovím. Když vše uspořádáte v rámci firemních prostor, tak budou náklady minimální. Oproti reklamním předmětům to působí osobnějším dojmem a navíc podobnými akcemi utužíte kolektiv.

Peníze jako ten nejlepší dárek pro zaměstnance

Zatímco při obdarovávání příbuzných nemusí být peníze vždy tím nejvhodnějším dárkem, u zaměstnanců tohle určitě neplatí. Místo drahých dárků, které se nebudou líbit každému, darujte peníze. Vánoční prémie ještě žádného pracovníka neurazily. U jiných dárků se vždy najde někdo, koho konkrétní věc nepotěší a bude si říkat „kdybych místo téhle zbytečnosti raději dostal peníze“. Spolu s penězi darujete zároveň svobodu udělat s nimi to, co dotyčný uzná za důležité. Možná zjistíte, že náklady s tím spojené nebudou o tolik vyšší, než faktura od externí firmy, která vám minulý rok připravila vánoční balíčky.

Peníze jsou nejlepší dárek pro zaměstnance

Vouchery jako alternativa k penězům

Pokud z nějakého důvodu nechcete darovat přímo peníze v podobě prémií, dárkové poukazy představují smysluplnou alternativu. Voucherů je k dostání celá řada a nabízejí tak široké uplatnění, že si tam přijde na své opravdu každý. Vyberte poukaz na nákup v internetovém obchodě nebo vouchery na kulturní a sportovní aktivity. Pracovníkům tak stále necháváte relativně širokou možnost vlastního výběru a i v případě, že se mu daný voucher osobně nehodí, snadno jím potěší někoho ze svých blízkých.

Darujte dny placeného volna

Velmi populární dárek pro zaměstnance jsou také dny placeného volna navíc. Zejména v období Vánoc pracovníci ocení příležitost strávit více času se svými blízkými. Podívejte se, na jaké dny svátky připadají v kalendáři. Nezajistíte jedním či dvěma dny volna svým zaměstnancům celý týden odpočinku? Ruku na srdce, pracovní morálka v kanceláři den před Štědrým dnem stejně není zrovna valná. Odpočinutý pracovník se vám v novém roce jistě odvděčí ještě lepšími výkony.

Spojte dárek s teambuildingem

Víkendová lyžovačka na horách? Laser game nebo společně absolvovaný kurz vaření? Zajímavým dárkem pro zaměstnance jsou společné aktivity, které slouží i jako teambuilding. Dárek však nezaměňujte s firemním večírkem, který byste pořádali tak jako tak. Mělo by se jednat o oddělenou akci. Vaši zaměstnanci se odreagují a poznají se i jinak než pracovně. Jako zaměstnavatel budete ze soudržného kolektivu jedině těžit.