Jaký dárek do nového bytu
Úvod » Dárek do nového bytu: co koupit ke kolaudaci?

Dárek do nového bytu: co koupit ke kolaudaci?

 

Zařídili si vaši kamarádi nový být a pozvali vás na kolaudační party? To si nejspíš lámete hlavu, jaký dárek do nového bytu je ten pravý. Dárek ke kolaudaci vybírejte obezřetně, protože nevkusný doplněk skončí tak akorát v krabici na půdě. Pokud si nejste jisti, v jakém stylu bude byt zařízen, držte se raději při zemi a volte univerzální dárek nebo něco praktického, co se dá v případě potřeby schovat do skříně.

Skleničky na víno v jednoduchém designu

Otevřou si vaši přátelé rádi láhev dobrého vína? Tak jim věnujte sadu kvalitních sklenic na víno. Vybírat můžete ze speciálních sklenic na bílé nebo červené víno, ale k dostání jsou i univerzální degustační sklenice nebo takzvané flétny na sekt a šampaňské.

Sklenice kupujte ve specializovaném obchodě, kde vám poradí, v jakém tvaru se nejlépe rozvine aroma a chuť vína. Zapomeňte na zdobené nebo broušené sklo. Nejen, že je pro správnou degustaci vína nepoužitelné, ale navíc se nehodí do každé domácnosti.

Květina v květináči patří k nejoblíbenějším dárkům do nového bytu

Absolutní klasika mezi dárky do nového bytu je květina v květináči. Nejoblíbenější jsou orchideje, draceny nebo juky, ale můžete darovat i netradiční bonsai nebo kokedamu. Květináč vybírejte nejlépe v barvách bytu, pokud si nejste jisti, vsaďte na jednoduchou bílou  nebo skleněnou nádobu.

Váza a řezané květiny potěší především hostitelku

Dalším typickým dárkem, kterým potěšíte zejména hostitelku, jsou řezané květiny. Společně s lahví vína nebo bonboniérou se tyto dárky sejdou nejspíš od několika hostů. Odlište se a darujte společně s kyticí ještě pěknou vázu. Ta se může stát stylovým bytovým doplňkem, ale pokud byste se náhodou netrefili do vkusu, je možné ji ukrýt ve skříni. Vybírejte z neutrálních skleněných váz, malované keramice nebo broušenému sklu se raději vyhněte.

Květiny jsou skvělý dárek do nového bytu

Deka nebo pléd pro hřejivé bydlení

Skvělým způsobem, jak zútulnit každé bydlení, je pořídit měkoučkou deku nebo pléd. Ten se hodí v obývacím pokoji na sedací soupravu, nebo do ložnice jako přehoz nebo extra deka. Volte neutrální barvy v tónech béžové nebo šedé, které se hodí do každého interiéru. Pokud byste se přece jen netrefili do vkusu hostitelů, můžou deku sklidit do skříně a vyndat ji jen v případě potřeby.

Maličkosti, na které se zapomíná

Při zařizování nového bytu si majitelé pečlivě vybírají nábytek a dekorace, jako jsou polštářky, obrazy nebo lampy. Úplně se však zapomíná na malé detaily, se kterými jim můžete pomoci zařízení nového bydlení dokončit. Kupte jim pěknou rohožku před dveře nebo dovybavte kuchyň chňapkami na vaření.

Poukaz na vybavení domácnosti

Nevíte si vůbec rady, jaký dárek do nového bytu pořídit? Přijít s prázdnou není vhodné a láhev alkoholu nebo čokoláda je celkem klišé. Dilema můžete vyřešit pomocí dárkového poukazu do obchodu s bytovými doplňky nebo domácími potřebami.