Úvod » Dárek za vysvědčení – jakou odměnu dát dětem a co dát prvňáčkovi?

Dárek za vysvědčení – jakou odměnu dát dětem a co dát prvňáčkovi?

 

Blíží se konec školního roku a s ním i všemi očekávané vysvědčení. Ať už máte doma prvňáčka nebo Vaše odrostlá ratolest končí docházku na základní škole, neměli byste zapomínat na tento důležitý milník v životě každého žáka. Vysvědčení totiž není jen kus papíru, ale ukazuje úsilí a píli dětí vynaloženou v uplynulém školním roce. Odměny za vysvědčení můžou mít různou podobu. Může to být návštěva cukrárny, společně strávený den v aquaparku, dárek, který si dítě už dlouho přálo, nebo peníze, nejdůležitější ale vždy bude, že své děti pochválíte a dokážete ocenit, že se jim něco povedlo. Budou to vnímat mnohem víc než drahé materiální dárky, které je za čas stejně omrzí.

Malí prvňáčci

Jakoby to bylo včera, co jste vedli svého malého prvňáčka poprvé do školy a už je tu konec školního roku. Nepodceňte to, Vaše dítě má za sebou náročný rok plný změn, za všechnu svoji snahu si určitě zaslouží malou odměnu. Budete-li vybírat pečlivě, darujete dítěti něco, na co bude ještě dlouho vzpomínat, a každý rok si to dokonce můžete zopakovat a udělat z toho rodinnou tradici.

Společná večeře nebo návštěva cukrárny

Nejen pro Vašeho žáčka, ale i pro Vás, rodiče, bylo uplynulých 10 měsíců něčím nových, a určitě ne vždy lehkých. Odměňte se tedy všichni společně a zajděte si na večeři do oblíbené restaurace nebo na něco dobrého do cukrárny. Je to dárek pro všechny a zároveň si užijete společně strávené chvíle v rodinném kruhu.

Den v aquaparku

Kdo by nemiloval vodní hrátky? Užijte si s Vašimi dětmi den plný zábavy a odpočinku v jednom z aquacenter, kde bývá pro děti velmi často u příležitosti konce školního roku, připraveno spoustu skvělých her a nových atrakcí.

Kniha

Kniha je skvělým dárkem pro všechny děti, ať už ty malé, kterým můžete ještě při čtení pohádek pomáhat, ale i ty zdatnější čtenáře. Jestliže Váš potomek není úplně vášnivým knihomolem, možná by ho více zaujal nějaký populární komiks. Do knihkupectví můžete vyrazit i společně, ať si děti samy vyberou.

Zábavné učení

Hračky patří speciálně mezi mladšími dětmi mezi ty nejoblíbenější dárky. Rodiče si zase jako ideální dárek představují něco, při čem se děti i dozví nové informace a vzdělají se. Perfektní kombinace zábavy a učení přináší koncept Kouzelné čtení.

Lego

Lego udělá radost dětem, i dospělým. Pusťte se společně s Vaší holčičkou do stavby Elsina ledového paláce z oblíbené pohádky Frozen, nebo si užijte společné chvíle s Vaším chlapečkem při stavění vesmírné lodi.

Peněžní odměna

Malé přilepšení ke kapesnému jako odměna za vysvědčení vždy potěší všechny děti nezávisle na věku. Odborníci se shodují na tom, že již od 6 let dokáží děti vnímat hodnotu peněz a pochopit, že nám je bankomat nedává jen tak.

Dárky podle přání dítěte

Někteří rodiče chtějí své děti motivovat k lepším výkonům a rozhodnou se je obdarovat něčím, po čem jejich děti skutečně touží. Může to být nový cool outfit, ale cool opravdu podle dítěte, ne Vás, sluchátka na poslech hudby, doplňky na kolo nebo třeba současný hit fidget spinner.

Další skvělé tipy na dárky za vysvědčení pro malé i velké školáky

Tlačí Vás čas a potřebujete tip na dárek na poslední chvíli?

 

 

 

 


 

Fotogalerie