Úvod » Jak uplést svetr? Návod na vlastnoručně vyrobený dárek pro kluky, holky i děti

Jak uplést svetr? Návod na vlastnoručně vyrobený dárek pro kluky, holky i děti

 

Dárky můžeme rozdělit do dvou skupin na ty, které jednoduše koupíte v obchodě, a ty, které sami vyrobíte. První typ dárků Vám rozhodně ušetří spoustu času a starostí, ale Vaši blízcí bezpochyby mnohem více ocení ručně dělaný, v tomto případě lépe řečeno ručně pletený dárek. Vaše maminka, partner nebo kamarádka totiž velmi dobře poznají, že jste se kvůli nim museli opravdu snažit, a ne jen zajít do obchodu a koupit první věc, co vidíte. Tak neváhejte, a udělejte radost svým blízkým dárkem přímo od srdce.

Jednoduché pletené ponožky na doma

Každý miluje staré dobré ponožky na doma. Jsou praktické, teplé a úžasně pohodlné. Oceníte je zvlášť v případě, že Váš rozpočet je napnutý a nemůžete si dovolit utrácet tisíce za drahé dárky. Níže najdete jednoduchý návod krok za krokem, který zvládne i naprostý pletař amatér. Představte si, jak úžasný je to pocit, když víte, že každý steh byl ručně dělaný, navíc někým, komu na Vás moc záleží.

Návod na pletené ponožky na dvou jehlicích

Ponožky: doplněk, který má být vidět

Pletený svetr

Stylový, moderní svetr, který Vás přikryje jako pohodlná deka. Není to přesně to, co by si přála Vaše kamarádka nebo maminka? V níže uvedeném videu zjistíte, že i navzdory sofistikovanému vzhledu stehu, dolmanovým rukávům a žebrovanému límci je tento háčkovaný svetr založen výhradně na jednoduchém obdélníku, a je tak vhodný i pro začátečníky.

Pokud si přímo netroufáte na pletení, můžete udělat čistku šatníku a vytáhnout zespodu skříně starší svetr, který tam už roky leží bez povšimnutí, a udělat z něj originální módní kousek. Značka: bez šití! Vaše kamarádka vynaloženou kreativitu a úsilí jistě ocení.

 

Šála bez pletení

Zima už klepe na dveře a s ní i Vánoce. Skvělým tipem na vlastnoručně vyrobený dárek by mohla být teploučká, příjemná a přitom módní šála, se kterou bude obdarovaná osoba na zimu připravena vskutku stylově. Uplést ji zvládnete doma za půl hodinky a potřebovat k tomu budete jen Vaše ruce a přízi. Přesněji řečeno:

  • 4 vlákna silné zimní příze (délka každého vlákna cca 40 metrů, dohromady tedy 160 m silné příze, které smotáte ve 2 vlákna)

Další tipy na vlastnoručně vyráběné dárky

Zážitek jako dárek? Jednoznačně ano!