Úvod » Recept na domácí sušenky – dárek pro nejlepší kamarádku

Recept na domácí sušenky – dárek pro nejlepší kamarádku

 

Přemýšlíte, co dát jako drobnost své nejlepší kamarádce? Pokud je alespoň trochu na sladké, mohl by ji potěšit jedlý dárek v podobě domácích sušenek. Jsou snadné, skvěle chutnají a navíc jsou rozhodně zdravější než ty z obchodu. Upéct je můžete přesně s tím, co má Vaše kamarádka nejradši.

Originální dóza na domácí sušenky

Sušenky jsou skvělým dárkem samy o sobě, ale velkou pravdou je, že obal prodává. Pokud je schováte do luxusní dózy a nadělíte pod vánoční stromeček, k svátku nebo k narozeninám, radost Vaší kamarádky bude minimálně o sto procent vyšší.

Výroba je skutečně velmi jednoduchá a zvládne jí úplně každý. Budete potřebovat jen prázdnou tubu od chipsů, hezké balící papíry, oboustrannou lepící pásku či lepidlo, stuhy, mašle a další dekorační předměty na dozdobení.

Balící papír či papíry nastříhejte na požadované velikosti, jednoduše jimi oblepte dózu, dozdobte dle Vašeho vkusu a originální, vkusná dóza je na světě. Využít ji samozřejmě můžete na cokoliv, co Vás napadne, nemusí to být nutně jen sušenky.

Další tipy na originální balení dárků najdete zde

Recept na skvělé domácí sušenky

  • 110 g změklého másla
  • 145 g třtinového cukru
  • 1 lžíce zlatého sirupu (k sehnání je například v Tescu nebo v Marks & Spencer)
  • 200 g hladké mouky
  • 1 vejce
  • 1/2 lžičky kypřicího prášku
  • podle chuti čokoláda, koření, oříšky, nebo sušené ovoce

Ve větší míse utřete máslo s cukrem do pěny, a poté k němu zašlehejte sirup a vejce.

Hladkou mouku smíchejte s kypřící práškem a vzniklou sypkou směs přisypte k vaječné hmotě. Jako poslední přimíchejte zvolenou přísadu. Můžou to být kousky kvalitní čokolády nebo nasekané oříšky či mandle. Skvěle budou sušenky chutnat i se sušeným ovocem, ovoněné například skořicí, mletým zázvorem nebo anýzem.

Z těsta vyválejte váleček o průměru 5 cm, zabalte jej do potravinářské fólie a dejte na 1 hodinu do mrazáku. Poté váleček rozkrájejte na 2 cm silná kolečka, která vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem. Kolem každé sušenky ponechte dostatek místa, protože se během pečení jejich obvod zvětší. 

Pečte 20 až 25 minut dozlatova v troubě předehřáté na 170°C. Po vychladnutí můžete sušenky skladovat v uzavíratelné nádobě či sáčku až týden.

 

Recept na čokoládové cookies

Jedlý dárky pro ženu? Vyrobte jí snídaňovou granolu

Další inspirace na dárky pro kamarádku