Úvod » Jak zabalit láhev? Jednoduché i originální nápady na zabalení lahve

Jak zabalit láhev? Jednoduché i originální nápady na zabalení lahve

 

Lahev kvalitního alkoholu je vděčným dárkem pro všechny milovníky dobrého pití. Ať už se jedná o kvalitní likér pro Vašeho tatínka k narozeninám, dědečkovu oblíbenou medovinu, kterou si přeje dostat každý rok pod vánočním stromečkem, nebo se chystáte na návštěvu k přátelům a jako pozornost se chystáte přinést lahvinku nějakého dobrého vína či populárního prosecca, obdarovanou osobu potěšíte a navíc zanecháte dobrý dojem, dáte-li si práci s originálním zabalením. Níže Vám přinášíme několik nevšedních způsobů, jak zabalit láhev vína nebo jiného alkoholu.

Pletený obal

Vskutku moderním trendem jsou pleteniny. Pletené svetry, hřejivé plédy, bytové dekorace, proč ne tedy i obal na lahev? Neumíte-li plést, stačí ustřihnout rukáv některého staršího, nepoužívaného svetru, vložit do něj lahev, dno podlepit například izolepou, nahoře převázat stuhou, a velmi originální obal, který strčí do kapsy i sebelepší papírovou tašku je na světě.

Obal z košile

Podobný způsob, jako u pleteného obalu, představuje pánská košile. Manžetové knoflíčky můžete ponechat a pod nimi rukávy převázat stuhou, aby dobře držely u hrdla lahve. Skvělá inspirace na zabalení lahve pro pány!

Textilní ubrousky

Nebojte se využít ani textilní ubrousky i s tak jednoduchým vzorem, jakým se mohou zdát obyčejné puntíky.  Krásně jím vylepšíte lahvinku vína nebo likéru, které přinášíte jako dárek.

Využijte ponožky

Velmi vtipně a přitom netradičně lze využít pár ponožek, které můžete věnovat tatínkovi společně s lahví vína. Do jedné ponožky vsuňte lahev a druhou použijte jako mašli.

Novinové balení

Lahev zabalte do několika vrstev novinových papírů, na hrdle převažte stuhou a horní konce papírů nastříhejte na proužky a stočte.

Lahev jako hádanka

Pokud byste rádi lahev zamaskovali tak, aby obdarovaný v první chvíli nemohl tušit, co dostává, vyzkoušejte následující tip na zabalení. Potřebovat budete:

  • dostatečně velký květináč, aby do něj šlo lahev bezpečně postavit
  • tenký karton nebo velkou čtvrtku
  • dekorační balicí papír
  • lepící pásku
  • kousek ozdobného řetězu na vánoční stromek

Z tenkého kartonu vystřihneme třetinovou výseč velkého kruhu a zhotovíme kornout asi o 8 cm menší, než je láhev. Kornout potáhneme dekoračním papírem, nasadíme na lahev a tu postavíme do květináče.

Ozdobný řetěz přehneme na polovinu a svážeme ho do uzlu. Vzniklou „bambulku“ přilepíme na špičku kornoutu.

Jak na balení dárků? Poradíme Vám, klikněte zde >>>

Potřebujete zabalit neobvyklý tvar? Žádný problém…

Originální balení nejen do papíru