Úvod » Nejlepší dárky k Vánocům pro muže, ženy, kamarády

Nejlepší dárky k Vánocům pro muže, ženy, kamarády

 

Blíží se Vánoce, svátky klidu a míru, které ale v posledních desetiletích spíš lépe vystihuje popis „svátky plné shonu a nákupů“. A tak tedy zase jednou musíme vyrazit do obchodů a vybrat vhodné dárky pro všechny členy rodiny, kamarády a kamarádky.

Ať už sháníte dárky vždy na poslední chvíli, nebo patříte k těm, kteří mají vše nakoupeno a zabaleno už v září, možná oceníte naše tipy, jak vybrat správný vánoční dárek, abyste si tentokrát nemuseli tolik lámat hlavu. Uděláme stop všem vánočním klišé v podobě ponožek, nepadnoucích svetrů a nesmyslných figurek, na které zbytek roku jen padá prach. Tak pojďme na to!

Jak správně vybrat dárek pro Vaše příbuzné?

Pro koho dárek kupujeme?

Všichni se shodneme na tom, že nám ve většině případů záleží na tom, abychom obdarované osobě udělali radost. Vyplatí se dotyčného předem poznat a klidně se i zeptat jeho blízkých, zda je vybraná věc v souladu s jeho nebo jejími zájmy a osobností. Samozřejmě budeme jiný dárek vybírat babičce, mamince i kamarádce. Zní to sice jako samozřejmost, ale mnoho nevhodně vybraných dárků pramení právě z toho, že člověk nepřemýšlí, jak může taková věc na konkrétní osobu působit. Dárky pro ženy se zdánlivě kupují snadněji, můžete vsadit na kvalitní kosmetiku, masáže nebo poukazy módních řetězců.

Naslouchejte!

To je zásadní pravidlo pro nakupování dárků, ze kterých budou mít vaši blízcí opravdu radost. Pokud Vaše matka jednou či dvakrát pronese, že už by si měla koupit novou peněženku, nebo že jí chybí šálka do barvy ke kabelce, uděláte jí tu největší radost, pokud jí překvapíte právě těmito věcmi. I když jsou to věci malé, mohou udělat velikou radost právě proto, že Vaši blízcí uvidí, že jim nasloucháte.

Originalita i praktičnost

Vymyslet správný dárek pro muže může být větší oříšek, a mnoho žen se proto uchyluje k takzvaným „praktickým dárkům“, jako je nová košile nebo svetr. Nezapomeňte, že i praktický dárek může být originální. Zmínit můžeme například poukaz do sportovních center, na služby autoservisu nebo třeba do pánského holičství.

5 pravidel, jak vybrat opravdu dobré dárky pro muže

Nápady hledejte na internetu

Pokud nesnášíte bloumání po obchodech, zkuste si vyhradit jeden večer a zapátrat po dárcích nejdříve na internetu. Můžete si tak ušetřit spoustu času a nervů, obzvlášť pak v předvánočním čase. Slevové portály se navíc předhánějí v nabídkách dárků všeho druhu za výhodnější ceny.

Překvapení pod stromečkem je super!

Překvapení k Vánocům neodmyslitelně patří, měli byste si však být vždy jisti, že obdarovanou osobu překvapíte pozitivně. Skvělou volbou na opravdu originální dárek jsou všechny tipy zážitkových dárků, které budou pro mnohé třeba i výzvou. Často o nějakém takovém zážitku, jako je třeba seskok padákem sníme, ale pod tíhou běžných starostí a výdajů své sny odsouváme. Zkuste své blízké o Vánocích překvapit!

Tipy na dárky pro babičku

Tipy na dárky pro dědečka

Jedlé dárky nejen na Vánoce