Úvod » Dárek pro novorozeně – jaký dárek dát miminku? Originální tipy a nápady

Dárek pro novorozeně – jaký dárek dát miminku? Originální tipy a nápady

 

Narodilo se ve Vašem okolí miminko a vy hledáte inspiraci na nápaditý dárek, kterým byste ho přivítali na svět? Nechte se inspirovat našimi tipy na originální dárky, se kterými se Vám jistě nestane, že přinesete stejnou věc jako polovina dalších návštěv. Na dudlík nebo dupačky ale zapomeňte.

Poukaz na novorozenecké focení

Příchod miminka do rodiny je vždy výjimečnou událostí, proto stojí za to zachytit tyto skvělé první okamžiky a mít tak památku na celý život. Skvělým dárkem pro celou rodinu tedy může být poukaz na novorozenecké focení s profesionálním fotografem.

Sada na otisk ručiček a nožiček

Děti rostou až neuvěřitelně rychle a fotografie nebo video sice umí zachytit mnoho, ale nikdy si na ně nebudete moci sáhnout. Aby rodiče mohli vzpomínat na to, jak malé ručičky a roztomilé prstíky jejich malé miminko mělo, můžete jako dárek pořídit sadu na odlitek ruky či nohy, který se pro ně jistě stane nedocenitelnou památkou.

Plenkový dort

Miminka mají obrovskou spotřebu plenek, vkusný a přitom praktický dárek k narození miminka tak může být plenkový dort, který je na pohled krásný a uvnitř skrývá spoustu praktických věcí. Součástí dortu můžou být také dečky, žínky, ručníky, bryndáčky nebo plyšové hračky, záleží na tom, co si kdo vybere. K dostání jsou v barevných provedeních pro chlapečky i holčičky.

Předplatné kurzu

Existuje spousta kurzů, které může maminka s miminkem navštěvovat v průběhu jeho prvního roku. Jsou přínosné jak pro miminko, tak i pro maminku samotnou, která se dostane ze sociální izolace, možná si najde nové přátelé s podobnými zájmy, prohloubí si vztah se svým děťátkem a ještě se něčemu novému přiučí. Může to být kurz kojeneckého plavání, vaničkování, cvičení s miminky nebo vázání šátku.

Dárek pro maminku

Zapomínat bychom neměli ani na novopečené maminky, které by si za to, že miminko 9 měsíců nosily pod srdcem a nakonec porodily, zasloužily přinejmenším metál. Radost by jim mohly udělat dárky spojené s relaxací – poukaz na masáž, pěna do koupele nebo tělové oleje, které maminky jistě využijí, protože i po porodu je třeba pokožce na bříšku věnovat dostatečnou péči. Nic nezkazíte ani košem plným zdravých, výživově hodnotných a chutných potravin, které ocení maminka a potažmo i její miminko.

Více tipů na dárky pro ženy zde

Praktické dárky

Pokud byste přeci jen rádi darovali rodičům něco skutečně praktického, můžete sáhnout například po přebalovací tašce, hrací dece nebo dětské kosmetice. Vždy ale bude rozumnější poradit se s rodiči, abyste nekoupili něco, co už doma třeba mají. Kupon do některého z obchodů s dětským zbožím, kde si rodiče sami vyberou, co potřebují, také jistě přijde vhod.

Vlastnoručně vyrobené dárky

Potřebujete tip na dárek k výročí

Poradíme Vám, jak originálně zabalit Váš dárek