Úvod » Nejlepší dárek pro kamarádku nebo třeba novomanžele – domácí směs na pečení jako jedlý dárek

Nejlepší dárek pro kamarádku nebo třeba novomanžele – domácí směs na pečení jako jedlý dárek

 

Rádi darujete něco osobního? Pak byste měli vyzkoušet některý z jedlých dárků, které nejenže přijdou k chuti, ale navíc skvěle vypadají a určitě na ně nebude padat prach. Už dost bylo ponožek, svíček a porcelánových figurek. Tentokrát někomu uděláte opravdovou radost. Na ručně vyráběném dárku jde poznat, že jste se snažili, investovali do něj svůj čas a hlavně, že jste ho vyráběli s láskou.

Je Vaše kamarádka na sladké a největší radost by jí udělal plech plný muffinů? Zkuste být letos originální a naplňte velkou zavařovací sklenici vším, co bude při pečení muffinů potřebovat. Uvidíte, že tento dárek ji jistě pobaví.

Recept na směs na vánoční muffiny

Ze samých kvalitních surovin namícháte instantní směs na pečení, kterou přesypete do pěkné zavařovací sklenice, ozdobíte stuhou a visačkou s jednoduchým receptem, jak si z obsahu sklenice vyrobit skvělé muffiny, a na světě máte vskutku originální dárek. Potřebovat budete:

  • 300 g hladké mouky
  • 2 lžičky kypřicího prášku
  • 2 lžičky koření do perníku
  • 100 g sekaných lískových oříšků
  • 140 g směsi sušeného ovoce
  • 100 g třtinového cukru

Hladkou mouku prosejte s kypřícím práškem a nasypte do litrové, dobře uzavíratelné sklenice. Na ni postupně navrstvěte ostatní přísady tak, jak jsou uvedeny v seznamu výše.

Sklenici dozdobte dle Vašeho uvážení a na kartičku s receptem napište: Vánoční muffiny – obsah vsypte do mísy, do důlku uprostřed vyklepněte 2 vejce, 300 ml mléka a 100 g rozpuštěného másla. Promíchejte a rozdělte do 12 vymazaných formiček na muffiny. Pečte v troubě předehřáté na 180 °C 18–20 minut dozlatova. Trvanlivost 1 měsíc.

Sklenici můžete věnovat společně s plechem na muffiny, čímž darujete skvělý a navíc praktický dárek.

Další inspirace na dárkové směsi na pečení – sušenky, muffiny nebo chlebové těsto

Další tipy na jedlé dárky zde

DIY vlastnoručně vyráběné dárky