Úvod » Darování zásnubního prstýnku jako dárku k Vánocům nebo narozeninám

Darování zásnubního prstýnku jako dárku k Vánocům nebo narozeninám

 

Šperky jsou vhodným dárkem k jakékoliv příležitosti. Vánoce, narozeniny, výročí… se šperkem zkrátka nikdy nemůžete udělat chybu. Potěšíte jím ženu či dívku v každém věku. Často šperky pro ženy znamenají mnohem víc, než si muži vůbec uvědomují. Už jen vědomí, že si muž pamatuje důležitý okamžik v jejím nebo jejich společném životě, je pro ženy důležité, a navíc v sobě šperky nesou skrytou symboliku. Vyjadřují pocity, především lásku, úctu a náklonnost.

Zasnoubení na Vánoce? Proč ne!

Každá žena bude nadšená, pokud pod stromečkem najde nádherné náušnice nebo elegantní náramek, moment překvapení ale dosáhne maximálních rozměrů, pokud nezadaná slečna v té nejmenší krabičce pod vánočním stromečkem najde prsten zásnubní. Zasnoubení o Vánocích má jistě své kouzlo. Pokud k těmto nejhezčím svátkům v roce, kdy se věnujeme převážně rodině a svým milovaným, přidáte romantické vyznání lásky a zásnuby, Vaše partnerka nemůže reagovat jinak, než nadšeně souhlasit. 

Nápaditá a velmi dojemná žádost o ruku

Narozeniny – další vhodná příležitost k zasnoubení

Žádost o ruku v den partnerčiných narozenin, tedy v pro Vás oba významný den, je symbolické, romantické a v neposlední řadě také praktické, protože to bude do budoucna snadnější k zapamatování. Problém by mohl nastat pouze v případě, že by Vaše partnerka mohla dopředu tušit, že se jí chystáte požádat o ruku, a Vy tak přijdete o ten pravý moment překvapení. Proto se snažte být tajemní a nedávejte na sobě nic znát až do doby, než žádost přednesete.

Jak vybrat zásnubní prsten

Zásnubní prsten je dalším krůčkem ke společnému životu, symbolem oddanosti a doživotní věrnosti, ve chvíli, kdy se ale pustíte do nákupního maratonu pravděpodobně zjistíte, že musíte mít jasno v několika věcech.

Prohlédněte si zásnubní prsteny celebrit

Na velikosti záleží

Rozměry kroužku byste měli znát ještě před samotným nákupem, protože případná úprava prstenu může být až obtížná nebo nákladná. Také byste mohl v partnerčiných očích zahlédnout stopy zklamání, pokud jí předáte prsten ve špatné velikosti. Pokud máte k dispozici některý z partnerčiných prstenů, půjčte si jej a pravítkem změřte jeho vnitřní průměr. Pokud ale Vaše milovaná prsteny nenosí, budete muset velikost odhadnout. Užší prsty mívají obvod kolem 50ti mm, mohutnější prsty pak zhruba 60 mm. Vždy je ale lepší koupit prsten větší, protože jeho zmenšení je mnohem snazší než případné roztažení.

Jak hluboko sáhnout do kapsy

Také jste už určitě slyšeli, že cena zásnubního prstenu by se měla rovnat až třem měsíčním platům. Věřte, že etiketa skutečně nepřikazuje, kolik byste měli za zásnubní prsten utratit a zmíněné „pravidlo“ je jen chytrým marketingovým tahem. Je pouze na Vás, kolik se za prstýnek rozhodnete zaplatit, v potaz samozřejmě vezměte Váš životní styl, plat a priority.

Design prstenu

Trh je zaplaven různými druhy prstenů v tradičním ale i extravagantním stylu, je dobré si tedy uvědomit, čemu Vaše partnerka dává přednost. Hodí se k ní klasický jemný prsten s jedním kamenem nebo jí spíše okouzlí výraznější, moderní design a barevnými drahokamy? Bude to přeci jen ona, kdo bude prstýnek nosit po celý zbytek života, záleží tedy především na jejích preferencích.

Tipy na dárky k výročí

Dárky z lásky – nechte se inspirovat

Blíží se Svatý Valentýn, máte už dárek pro Vaši drahou polovičku?