Úvod » Za kolik peněz koupit dárek? Kolik je minimální cena daru a kolik je vhodné dávat peněz jako dárek?

Za kolik peněz koupit dárek? Kolik je minimální cena daru a kolik je vhodné dávat peněz jako dárek?

 

Dávání dárků někdy může být složitější, než se zprvu zdá, že? V průběhu roku Vaši blízcí oslavují narozeniny, Vánoce, svatby, narození miminka a mnoho jiných příležitostí. Slavíme-li s nimi, nabízí se otázka, kolik peněz bychom ale za dárky měli utratit, případně kolik peněz věnovat jako dárek k jednotlivým příležitostem, abychom nevypadali lakomě, a přitom nepřišli na mizinu.

Vyzpovídali jsme pro Vás celebrity. Kolik letos utratí za vánoční dárky?

I když neexistují žádná pevná pravidla, máme pro Vás několik rad, který se řídit, abyste si mohli nastavit dárkový rozpočet dle svých potřeb. Kolik peněz utratíte, bude záviste na 3 věcech, zde je to, co byste měli zvážit:

Váš rozpočet

Řiďte se tím, co je Vám příjemné a neohlížejte se na to, kolik za dárky utrácí ostatní, případně kolik v minulosti utratili za dárek pro Vás. Částka by měla být přiměřená Vašim finančním možnostem. Pokud je oslavenec Vaším opravdovým přítelem, najdete u něj pochopení. Pokud tomu tak není, pak Vás zřejmě pozval jen kvůli Vašemu daru.

Konkrétní událost

Pravděpodobně utratíte více peněz za svatební dar Vašim přátelům než za dárek pod vánoční stromeček pro babičku.

Jak blízký vztah máte s obdarovaným

Víc peněz si vyhraďte pro osoby, které jsou Vám nejbližší.

Kolik Češi utratí za vánoční dárky? 

Výše ceny dárku není to nejdůležitější

Ať už se jedná o jakoukoliv příležitost, a bez ohledu na to, jak moc nebo málo za dar utratíte, nezapomeňte, že je to především myšlenka, která se počítá. A věřte, že většina oslavenců ocení spíše Vaši přítomnost na oslavě, než hodnotu dárků, které jim věnujete.

Nic se také nevyrovná dárku, do kterého jste investovali svůj čas a kreativitu při jeho výrobě. Utratit peníze v obchodě totiž umí každý.

Tipy na vlastnoručně vyrobené dárky

Poradíme Vám, jak originálně zabalit Váš dárek