Úvod » Skvělý jedlý dárek pro muže i ženy – recept na domácí bylinkové máslo

Skvělý jedlý dárek pro muže i ženy – recept na domácí bylinkové máslo

 

Nasekané čerstvé bylinky, máslo a sůl společně zajišťují svěží explozi chutí. V pěkné skleničce se stuhou a popiskem pak tato dobrota potěší každého milovníka dobrého jídla.

Bylinkové máslo patří mezi opravdové lahůdky, ale v obchodech stojí malý kousek másla poměrně hodně peněz. S naším receptem si ho připravíte chutnější a za pár korun. Použít ho pak můžete k vařeným či pečeným bramborám, grilovaným steakům a samozřejmě na pečivo. Skvěle vám poslouží i jako základ při přípravě chuťovek na večírek nebo narozeninovou oslavu. Vypadá hezky na talíři, skvěle chutná a přitom ho připravíte naprosto jednoduše. 

Recept na lehké bylinkové máslo

  • 250g másla
  • citronová šťáva
  • 3 stroužky česneku
  • sůl
  • mletý pepř
  • 2 hrsti čerstvých bylinek dle chuti (petržel, bazalka, pažitka, kopr, tymián…)

Máslo necháme změknout při pokojové teplotě  a utřeme ho s česnekem, solí, pepřem a nasekanými bylinkami. Poté lehce pokapeme citrónovou šťávou a přendáme do uzavíratelné skleničky nebo pomocí kuchyňské folie vytvarujeme do válečku a necháme ztuhnout v lednici.

Nejlépe ale máslo chutná, když si jej vyrobíte doma ze smetany. Pokud si chcete užít chuť poctivě vyrobeného másla, zde naleznete podrobný návod jak na to krok za krokem.

Budete máslo věnovat jako dárek? Kromě skleničky vypadá velmi pěkně i zabalené v pečícím papíru, kdy ztuhlý váleček másla zabalíte jako bonbón a konce převážete provázky.

Podívejte se na naše další tipy na jedlé dárky. Vybere si jistě každý

Nejlepší dárky k Vánocům pro ženy i muže

Vlastnoručně vyráběné dárky