Úvod » Květina jako dárek – jakou květinu darovat ženě, jakou babičce, jakou do nového bytu a jakou přinést na rande?

Květina jako dárek – jakou květinu darovat ženě, jakou babičce, jakou do nového bytu a jakou přinést na rande?

 

Správně zvolená květina je perfektním dárkem nebo jen malou pozorností, kterou nikdy nic nezkazíme. Když nám selže inspirace na dárek pro ženu, květiny nikdy nezklamou a zachrání téměř jakoukoliv situaci. Navíc jsou oproti jiným dárkům emoční záležitostí.

Při výběru květin si již květomluvou příliš hlavu lámat nemusíte, spíš se snažte odhadnout, jaká květina by obdarované ženě udělala největší radost. Snad jen kytice rudých růží stále nese symboliku vášně a citové náklonnosti, v některých situacích by tedy mohla působit nepřiměřeně.

Sdělte své pocity pomocí květin

Květina pro ženu

Důvodů, proč darovat Vaší milované ženě květinu, není nikdy dost. Svatý  Valentýn, její narozeniny, společné výročí… nemusí se ale přeci vždy jednat jen o nějakou významnou příležitost. Manželé by svým partnerkám měli věnovat květiny co nejčastěji. Vyjádří jim tak svou náklonnost a lásku.

Květina jako dárek z lásky

Květiny byly, jsou a navždy také zůstanou skvělým způsobem, jak vyznat lásku. Opravdovou klasikou jsou růže, kterými nemůžete nic zkazit. Rudé růže symbolizují nehynoucí vášeň, svěží pastelově růžová barva je pak symbolem něžnosti a romantiky. Velikost pugétu se doporučuje menší až střední.

Při příležitosti výročí svatby pak bude pěkným symbolem stejné květy, jako měla nevěsta v den svatby.

K narozeninám

K narozeninám se hodí jakýkoliv pugét vonící krásy. Můžete pořídit kytici z jednoho druhu květin, ale nemusíte se bát ani experimentovat a květiny namíchat dle Vašich představ. Zkušené aranžérky v květinářstvích Vám jistě ochotně poradí. Kromě růží můžete sáhnout i po elegantních tulipánech, liliích nebo slunečnicích. Ani ne tak druh květin, jako spíš fakt, že jste si vzpomněl, bude pro Vaši ženu důležitější.

Tipy na originální dárky k narozeninám

K svátku

K příležitosti svátku není potřeba pořizovat drahé kytice. Bohatě postačí malá kytička, klidně i ručně natrhaná. V takovém případě ale samozřejmě záleží na ročním období. Na jaře by to mohly být sněženky nebo konvalinky, v létě pak slunečnice, voňavá levandule nebo luční kvítí, královnou podzimu jsou chryzantémy, které vydrží kvést až do prvních silnějších mrazů.

Připravili jsme pro Vás další tipy na dárky pro ženy

Květina pro babičku

Když Vám selže veškerá inspirace na malou pozornost pro Vaši babičku, abyste jí mohli vyjádřit, jak moc si vážíte toho, jak o Vás celý život pečovala, naštěstí jsou tu květiny. Babičkám zvolte květinu decentnější a především trvanlivější. Může to být orchidej v květináči, která může díky babiččině láskyplné péči dělat radost i několik měsíců, nebo vkusně svázané minikarafiátky.

Další tipy na dárky pro babičku zde

Květina jako pozornost na první rande

Ačkoliv mistři etikety tvrdí, že se to nehodí, ženy se ale většinou shodnou na tom, že decentní květinu na prvním rande ocení. Pokud se chcete zachovat galantně a přinést ženě na první rande pozornost v podobě květiny, ať už výsledek první schůzky bude jakýkoliv, nezapomeňte na heslo „v jednoduchosti je krása“. Jedna květina je tak akorát. Zvolit můžete například gerberu bez zbytečných aranžmá a dekorací, a vhodnou volbou bude i jedna růže růžové nebo bílé barvy. Dejte ale pozor, aby stonek byl řádně odtrněný. Velkou kyticí byste mohli v ženě vzbudit dojem, že se jí snažíte svými penězi koupit. Začněte tedy raději zvolna, na velký pugét bude v budoucnu ještě mnohem víc vhodnějších příležitostí.

Kolaudační oslava na počest nového bytu

I návštěva přátel v novém bytě je ideální příležitostí k věnování malé pozornosti. V takovém případě se hodí zvolit květinu v květináči, která může být vítanou dekorací. Skvělým tipem je například bonsai nebo jakákoliv rostlina připomínající malý stromeček. Hodí se do každého interiéru a jen tak se neokouká. Krásná bude i pěkně vykvetlá orchidej, která domácí atmosféru příjemně zútulní, a květinovým dárkem může být třeba i koš plný bylinek. Jednak je krásnou dekorací domů i na zahradu a navíc přinese užitek.

Potřebujete inspiraci na dárky k výročí? Klikněte zde

Dárky z lásky

Nevíte co darovat pod vánoční stromeček? Zkuste letos dárky vlastnoručně vyrobit