Úvod » Kurz jako dárek – sportovní, vzdělávací, kulinářský, výtvarný – jak vybírat takový originální dárek

Kurz jako dárek – sportovní, vzdělávací, kulinářský, výtvarný – jak vybírat takový originální dárek

 

Výběr dárku není vždy tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Každý z nás již jistě někdy zažil situaci, kdy si při výběru nebyl jistý svojí volbou. Pokud byste rádi věnovali dárek, který obdarovanému zůstane na celý život, darujte voucher na kurz nebo seminář. Nabídka kurzů je tak široká, že je téměř nemožné, abyste se netrefili do vkusu obdarovaného. A pokud si přeci jen nejste jisti, jaký kurz by byl ten nejlepší, nechte vybrat oslavence a zakupte mu dárkový poukaz, který může kdykoliv uplatnit na jakýkoliv kurz dle vlastního výběru od daného prodejce. Níže uvádíme několik tipů na kurzy, které se řadí mezi ty nejoblíbenější a nejnavštěvovanější.

Kulinářské kurzy

Ideální dárek pro všechny, které spojuje láska k dobrému jídlu a pití, bude zážitek, který je obohatí novými znalostmi z oblasti gastronomie. Umožněte svým blízkých zažít ojedinělý zážitek a pocit, že každý může být alespoň na chvíli šéfkuchařem, cukrářským kouzelníkem nebo sushi mistrem, díky kurzům vaření pod vedením těch nejlepších šéfkuchařů a odborníků. Koncipovány jsou pro začátečníky i pokročilé, stačí jen vybrat tématiku, která Vás zaujme nejvíce – příprava steaků, asijské fusion, francouzská kuchyně, italská pasta… Je toho opravdu mnoho!

Ideálním dárkem pro vinaře bude sommelierský kurz, na kterém se dozví, jak správně degustovat víno nebo jak ho například vhodně párovat k jídlu. Pro všechny fanoušky piva je pak určen kurz čepování piva, na kterém se kromě výuky různých stylů čepování dozví i něco málo o pivu a jeho historii, párování piva k jídlům nebo míchání pivních drinků.

Pokud je ve Vašem okolí někdo, kdo si nedokáže představit žít bez čokolády, pak je právě pro něj připraven kurz výroby čokolády. Díky takovému kurzu na chvíli zažije pocit jako měl Karlík z příběhu o továrně na čokoládu a dostane se doslova do čokoládového nebe.

Sportovní kurzy

Individuální golfový trénink pro tatínka, který tomuto sportu propadl, vyjížďka na koni panenskou přírodou pro maminku nebo manželku, která o tom již dávno sní, taneční rychlokurz pro Vašeho partnera, který z něj během jednoho večera udělá tanečníka a Vy už nebudete muset sedět na plese v koutě, zatímco se ostatní prohání po parketu, nebo kurz jógy, který jistě udělá radost Vaší kamarádce, která si ji chce už dlouho vyzkoušet a vy jí tak darujete příležitost, naučit se vše správně od základů. Tyto a mnohé další kurzy se řadí do nabídky sportovních kurzů, určených pro všechny nadšence zdravého pohybu nebo ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového.

Vzdělávací kurzy

Hodnotným dárkem, který má smysl, bude vzdělávací kurz. Zmínila se Vaše kamarádka, že bojuje s angličtinou a chce ji zlepšit? Pomozte jí v tom a pořiďte jí například rychlokurz angličtiny. Nebo jste zaslechli babičku, jak si stěžuje, že počítačům a další moderní technice nerozumí? Žádný problém! Na počítačovém kurzu pro seniory jí vše naučí krůček pro krůčku.

Další tipy na dárky pro babičku najdete zde

Výtvarné kurzy

Víte o obdarované osobě, že má ráda malování, kreslení, že by si ráda zkusila točit na hrnčířském kruhu, zkrátka že je kreativní, ale nemá odvahu se někam přihlásit? Vyřešte to za ní a darujte jí zážitkový výtvarný kurz.

Více o zážitkových dárcích se dozvíte zde

Nechte se inspirovat našimi jedlými dárky a darujte něco vlastnoručně vyrobeného

Poradíme Vám jak zabalit Váš dárek