Úvod » Jak zabalit dárek originálně? Originální balení dárků nejen do papíru, ale i trochu jinak

Jak zabalit dárek originálně? Originální balení dárků nejen do papíru, ale i trochu jinak

 

Jistě se všichni shodneme na tom, že zabalený dárek bude vždy lepší, než dárek nezabalený, který nás připraví o onen kouzelný moment napětí a překvapení při jeho rozbalování. A co teprve záblesk radosti v očích obdarované osoby? Už jen kvůli tomu se přeci vyplatí, dát si trochu námahy s vymýšlením pěkného dárkového obalu, který ještě více podtrhne darovanou věc. A nemusí se nutně jednat jen o balicí papír a mašli.

Dojít do papírnictví a nakoupit luxusní balicí papír, lesklé mašle a metalické stuhy umí každý. Běžně prodávané balicí papíry a stuhy ale představují obrovskou zátěž pro životní prostředí, protože se velmi těžko recyklují. Kvůli použití metalických barev navíc mohou uvolňovat nebezpečné chemické látky. To je určitě o důvod navíc, proč papírem neplýtvat a použit raději recyklované papíry, jako je například šedák. Níže Vám přinášíme několik nápadů, jak se při balení dárků vymanit z fádních postupů a zabalit netradičně a originálně.

VIDEO: To musíte vidět. Jak zabalit dárek v 15 vteřinách

Papír určený k balení poštovních balíků

Asi by Vás nenapadlo, že na první pohled nudná, hnědá role balicího papíru v sobě skrývá obrovský potenciál pro rozvinutí Vaší tvorby, že? Přitom když tento obyčejný recyklovaný papír orazítkujete, ozdobíte látkami, přírodními materiály nebo polepíte výšivkami či osobními fotografiemi, stane se z něj jedinečný obal pro Vaše dárky. 

Papírové sáčky na svačinu

Tento způsob se hodí zejména pro zabalení drobnějších a lehčích dárků. Nic už snad nemůže být snadnější a přitom tak efektivní. Sáček stačí jen zarolovat, zalepit, dozdobit razítky, visačkou, jehličím nebo například krajkou, a na světě je krásný konkurent dárkových tašek. 

Noviny, komiks, notový papír nebo stará mapa

Možná to zní trochu šíleně, ale věřte tomu, že se jedná o velmi kreativní nápad, při kterém navíc ekologicky recyklujete nevyužité materiály. A výsledek bude famózní. Promyslete si jen, komu je dárek určen a podle toho se rozhodněte, jaký typ obalu zvolíte.

Japonské furoshiki

Technika balení dárků spočívající ve skládání, vázání a točení látky, která pro svůj enviromentální rozměr získává stále více příznivců po celém světě. Všechno, co k furoshiki potřebujete, je čtvercový kus nepružící látky. Do takového čtvercového šátku lze zabalit v podstatě cokoli, od krabiček různých rozměrů a velikostí, přes knihy až po kulaté předměty. Takto zabalený dárek přitom bude působit elegantně a reprezentativně. Podívejte se sami!

 

Jak originálně zabalit lahev? Poradíme Vám

Nevíte si rady se zabalením dárku neobvyklého tvaru?

Dárek pro nejlepší kamarádku? Inspiraci najdete zde