Úvod » Jak zabalit dárek bez izolepy? Jde to snadno – jednoduchý návod

Jak zabalit dárek bez izolepy? Jde to snadno – jednoduchý návod

 

Balíte dárek na poslední chvíli a zjistili jste, že nemáte ani kousek lepicí pásky? Možná se Vám při té představě právě orosilo čelo, ale nezoufejte. Přinášíme Vám několik tipů, jak na to.

Rychlý japonský způsob balení dárků

K zabalení dárku tímto způsobem budete potřebovat jen balicí papír a Vaše ruce. Obě. A obě šikovné. Trik spočívá ve správném umístění balíčku a ohýbání rohů. Výsledek je více než efektivní a dárek budete mít zabalený během několika málo minut. Video návod najdete níže.

Vyzkoušejte originální zdobení vánočních dárků

Japonské furoshiki

Díky technice furoshiki se už nikdy nebudete muset trápit s trhajícím se papírem a neposlušnou lepící páskou. Všechno, co k furoshiki potřebujete, je čtvercový kus nepružící látky. Jeho velikost se odvíjí podle velikosti baleného předmětu a způsobu vázání. Vhodným materiálem je například bavlna, polyester nebo hedvábí. Do takového čtvercového šátku lze zabalit v podstatě cokoli od krabiček různých rozměrů a velikostí, přes knihy až po kulaté předměty. Navíc dostane obdarovaný dárky hned dva. Kromě předmětu uvnitř je dárkem i šátek samotný. Některé z možných způsobů balení naleznete v přiloženém videu.

Mašle nebo motouz

Izolepa byla vynalezena až v první polovině 20. století, a do té doby dárky držely pohromadě díky provazům, strunám anebo pečetnímu vosku. Proč se také nezkusit vrátit do minulosti? Pečetní vosk už sice opravdu připomíná spíš středověk, ale zabalit dárek za pomoci mašle, lýka nebo motouzu určitě nebude žádný problém.

 

Chcete netradičně zabalit láhev dobrého vína? Poradíme Vám jak na to

Nejlepší dárky, jsou ty vlastnoručně dělané. Už jste vyzkoušeli výrobu jedlých dárků?

Kytka jako dárek. Víte jakou květinu darovat ženě?