Úvod » Jak zabalit neobvyklý tvar? Nápady a tipy jak si poradit s kulatými nebo nepravidelnými předměty

Jak zabalit neobvyklý tvar? Nápady a tipy jak si poradit s kulatými nebo nepravidelnými předměty

 

Vypadají vámi zabalené dárky vždycky tak nějak unaveně? Máte pocit, že ať se snažíte sebevíc, tak ze zabaleného dárku nepravidelného tvaru vždy vznikne zvláštní patvar? Už nemusíte všechny dárky zavírat do papírových tašek nebo sáčků. I dříve „nezabalitelné“ kousky se pro vás stanou výzvou, kterou zdoláte bez zaváhání.

Inspirace na balení dárků. Jak zabalit míč, lahev nebo knihu

Pomůže Vám dárková krabice

Na dárky bizarních tvarů a balíčky složené například z kosmetiky se skvěle hodí kulaté krabice. Kulatá krabice je prostorná, vejde se do ní spoustu věcí, a dárek v ní vypadá luxusně. Později ji navíc může obdarovaný doma využít jako designový bytový doplněk nebo například k uskladnění šperků, kosmetiky, starých fotografií, ale také účtenek, šitíčka nebo třeba pokladů a vzpomínek z cest.

Sice to není žádný převratný objev, ale využít můžete i krabičku od čaje, bot, či elektrospotřebiče. Pokud to dárku nijak neuškodí, do krabice ho jen vložte a klidně okolo něj nechte prostor. Krabičku pak zabalíte velmi snadno za pomoci balícího papíru, izolepy a stužky

Pokud byste se rádi s výzvou v podobě neforemného dárku poprali statečněji, než pořízením dárkové krabice, čtěte dál, máme pro Vás několik tipů.

Vyměňte balicí papír za staré, nepotřebné oblečení

Jak na kulaté dárky a jiné nepravidelné tvary?

Zvlášť kulaté nebo oválné tvary jsou pro začínající baliče oříškem. Připravili jsme pro Vás ale metodu, kterou zvládnou všichni. Jde o výrobu ozdobného sáčku se stuhou a „harmonikou“. Podle velikosti dárku si změřte správnou velikost papíru tak, abyste jej mohli pohodlně zabalit. Nenechávejte moc velké rezervy na krajích, protože ty by se Vám pak mohly špatně skládat. Dál pokračujte dle níže uvedeného videa.

Dalším originálním tipem je vytvoření stromečku z balicího papíru, do kterého Váš kulatý dárek jednoduše schováte. Video návod najdete níže.

Jak zabalit oblečení a jiné „měkkouše“?

Měkké věci mají neuvěřitelnou schopnost udělat z každého balíčku zplihlou a nehezkou věc – pokud na ně ovšem nepoužijte pravítko. Právě díky němu vytvarujete ostré hrany, což by se vám jinak asi nepovedlo.

Než s balením začnete, vždy si připravte balicí papír, nůžky, lepenku a oboustrannou lepenku, sešívačku, stuhu a pravítko.

Oblečení raději zarolujte

Tričko, svetr nebo huňatá šála se Vám zabalí daleko snadněji, pokud je nesložíte naplocho, ale do ruličky. Tím se dárek zároveň zhutní, takže se bude snáze balit a nebude „uhýbat“ pod papírem. Při zakládání krajů si můžete vypomoct pravítkem, které vytvaruje elegantní rovné hrany. Dárek pak už jen převážete mašlí nebo dozdobíte papírovou ozdobou, například poskládaným vějířem.

 

Sháníte dárky na poslední chvíli? Pak načerpejte inspiraci zde

Nejlepší dárky jsou ty jedlé. Přesvědčte se sami