Dárek pro rodiče
Úvod » Dárek pro rodiče: jak vybrat ten pravý?

Dárek pro rodiče: jak vybrat ten pravý?

 

Na světě není mnoho lidí, které bychom měli raději než svoje rodiče. To oni nám dali život, vychovali nás a často nám pomáhají ve složitých situacích i v dospělosti. O to více si chceme dát záležet, když jim vybíráme dárek. Připravili jsme pro vás několik tipů na ten pravý dárek pro rodiče k narozeninám, svátku nebo Vánocům.

Dárek pro rodiče dobrodruhy

Jsou vaši rodiče neustále na výletě nebo rádi jezdí na dovolenou? Co jim zajistit prodloužený víkend v nějaké evropské metropoli? Pokud si myslíte, že se nebudou chtít trmácet nikam daleko, tak i na mnoha místech v České republice je krásně. Co by řekli na jižní Moravu v období vinařských slavností?

Nebo svým rodičům darujte netradiční zážitek. Už někdy letěli vyhlídkovým letadlem, v baloně nebo se plavili po Vltavě? Aktivním rodičům, kteří pořád něco podnikají, tyto dárky zaručeně udělají radost.

Dárek pro rodiče chalupáře

Tráví vaši rodiče každou volnou chvilku na chalupě? Pak se možná zmínili o tom, že se jim rozbila sekačka nebo že by si rádi pořídili nový gril. Proč jim něco podobného nedarovat! Jestliže si podobné věci vyberou raději sami, můžete jim koupit dárkový poukaz do specializovaného obchodu s hobby sortimentem.

Pokud chodí rádi na houby, tak je určitě potěší zbrusu nové houbařské košíky, kvalitní nože nebo podrobný atlas hub. Věděli jste, že existují také substráty s podhoubím, které si můžete zasadit klidně na zahradě? Na houby pak nemusíte až do lesa.

Kvalitní nůž jako dárek pro rodiče - houbaře

Dárky pro rodiče, co rádi chodí za kulturou

Vašim rodičům neunikne žádná premiéra v divadle, často chodí do kina, na výstavy nebo na koncerty? Takový pár jistě potěší vstupenky na kulturní akci v blízkém okolí. Co zkusit sehnat lístky do divadelní lóže nebo jim pořídit divadelní předplatné?

Víte, že ve vybraných kinech je možné zajistit promítání jen pro dvě osoby? Můžete vašim rodičům udělat hezký romantický večer. Oblíbená bývají také různá kulturní představení pod otevřeným nebem v letních měsících.

Obdarujte rodiče požitkáře

Lednice vašich rodičů je plná přívlastkového vína, kvalitních sýrů nebo výběrových uzenin? Pak je zcela jistě nadchnou jedlé dárkybalíčky složené z kvalitních potravin nebo poukaz na večeři ve výborné restauraci. Tito lidé si jídla také rádi připravují. Pak by je mohl potěšit kuchařský kurz nebo knihy o vaření.

Víno je skvělý dárek pro rodiče

Pro aktivní rodiče se hodí sportovní dárek

V létě na vodu, v zimě na lyže a skoro po celý rok na kole? Pokud to tak je i u vás doma, tak máte dárek pro rodiče vybraný. Existuje nepřeberné množství sportovního vybavení. Nepotřebují vaši rodiče nové hůlky na lyže, vosky na běžky nebo cyklistické rukavice?

Případně jim můžete zakoupit sportovní pobyt. Řada cestovních kanceláří má v nabídce cyklistické nebo turistické expedice. 

Pro rodiče, co se rádi vzdělávají

Vašim rodičům neunikne žádná novinka a večery tráví čtením naučných knih? Rozšiřte jim knihovnu! Knih je nepřeberné množství a vycházejí stále nové. Určitě najdete nějakou zajímavou, kterou ještě nečetli.

Nebo je můžete přihlásit do jazykového kurzu. Vzpomínáte, jak si v létě stěžovali, že si na dovolené u moře bez angličtiny ani neobjedají v restauraci? Udělejte první krok za ně!