Úvod » Dárek pro přítelkyni nebo kamarádku – recept na domácí musli nebo snídaňovou granolu

Dárek pro přítelkyni nebo kamarádku – recept na domácí musli nebo snídaňovou granolu

 

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne, proto bychom měli věnovat pozornost tomu, čím začínáme celý den. Pokud milujete müsli s mlékem nebo jogurtem, pak budete milovat i granolu. Domácí! Je křupavá, velmi dobrá a jednoznačně zdravější než ty, které najdete v regálech obchodů. Není žádným tajemstvím, že kupované müsli, je plné cukru. Vy si ale při přípravě domácí granoly můžete být jistí, že je bez zbytečného cukru, a navíc hotová během chviličky. Už jen kvůli té úžasnou vůni, která se bude linout Vaším bytem, stojí za vyzkoušení.

Domácí granola má pozitivní vliv na zdraví

Bohatá dávka pomalých sacharidů, bílkovin a zdravých tuků se bude ve Vašem těle postupně uvolňovat a pozvolna mu dodávat energii. Dopřejte si snídani bez výčitek, a udělejte si den už od samého začátku krásnější, na chvíli zvolněte a najděte si chvilku jen pro sebe.

Vaši blízcí také jistě dokáží ocenit, že jste investovali trochu svého času a surovin, a vyrobili jim něco sami doma. Kolikrát je takový doma vyráběný dárek potěší mnohem více, než kupované veledary. Přesvědčte se sami!

Kakaová granola s banánem

  • 170 g zralého banánu
  • 1 polévková lžíce kokosového oleje
  • 240 g ovesných vloček 
  • 15 g kakaa
  • 80 g drcených oříšků dle chuti

Nakrájený banán smíchejte v míse s kokosovým tukem a důkladně rozmixujte. K vzniklé směsi vmíchejte kakao, a přidejte vločky a oříšky. Vše důkladně promíchejte.

Směs rovnoměrně nasypte na plech vyložený pečícím papírem a pečte na 150°C asi 30 minut. Každých 10 minut obracejte a promíchávejte.

Další inspirace na zdravé snídaně

Upečte si domácí müsli tyčinky

Video recept na domácí granolu 

Domácí sušenky, skvělý dárek pro kamarádku

Zpět na jedlé dárky