Úvod » Co se dává k narození dítěte? Co se dává mamince a co za dárek miminku?

Co se dává k narození dítěte? Co se dává mamince a co za dárek miminku?

 

Narození dítěte patří mezi nejkrásnější životní okamžiky a do každé rodiny přináší obrovské množství radosti. Je krásným zvykem, že se šťastným rodičům a miminku přinese nějaký dárek. Každý by chtěl samozřejmě přinést něco originálního, ale často se stává, že donesete přesně totéž, co návštěva před Vámi. Vykašlete se na další set bodýček a závěsné hračky na kočárek, níže přinášíme několik tipů, se kterými jistě nešlápnete vedle.

Plenkový dort

Miminka se přebalují i desetkrát denně, užitečným dárkem proto jistě bude plen. Pokud byste ale raději něco vkusnějšího, co má v sobě nějaký nápad, pak sáhněte po plenkovém dortu, který je krásný na pohled a uvnitř skrývá plno praktických věcí. A to je přesně to pravé, co hledá každá novopečená maminka.

Dárkový  koš vlastní výroby

Jakákoliv osobní invence se vždy cení, a platí to i pro tento případ. Dle vlastního vkusu a nápadů můžete snadno sestavit dárkový koš, jehož obsahem bude například plyšová hračka, ručník, dečka, dudlík, kojenecká lahvička a lahev sektu pro novopečené rodiče. Pokud ale máte vlastní nápad, co bude obsahem koše, tak směle do toho. Kreativitě se meze nekladou.

Deník miminka

Aby rodiče mohli zaznamenat všechny důležité milníky v životě své ratolesti, váhové přírůstky nebo další centimetry, můžete jim pořídit knihu, do které si budou všechny tyto údaje zapisovat. Nejenom na základě fotek a vyprávění rodičů, ale také podle této osobní knihy se může dítě později  dozvědět, jak vypadalo, kolik vážilo, kdy mu vyrostl první zoubek, jaké bylo jeho první slovo nebo kdy udělalo první krůček.

Další originální tipy na dárky pro novorozence

Dárek pro maminku

Zapomínat bychom neměli ani na novopečené maminky, které by si za to, že miminko 9 měsíců nosily pod srdcem a nakonec porodily, zasloužily přinejmenším metál. Radost by jim mohly udělat dárky spojené s relaxací – poukaz na masáž, pěna do koupele nebo tělové oleje, které maminky jistě využijí, protože i po porodu je třeba pokožce na bříšku věnovat dostatečnou péči. Nic nezkazíte ani košem plným zdravých, výživově hodnotných a chutných potravin, které ocení maminka a potažmo i její miminko, nebo předplacením úklidového servisu, aby se maminka mohla soustředit pouze na miminko a na sebe, a úklid bytu přenechala profesionální agentuře.

Více tipů na dárky pro ženy zde

Dárek pro tatínka

Každý muž má postavit dům, zplodit syna a zasadit strom. Dítě bychom už měli, bydlet má jistě rodina také kde, tak věnujte novopečenému otci jako symbol nového života mladý strom. Zasazený stromek poroste společně s miminkem a třeba si pod ním jednoho krásného dne, bude i ono hrát se svými dětmi. Pokud zahrada chybí, můžete přinést pokojovou květinu, palmu či bonsai v květináči.

Více tipů na dárky pro muže zde

Co skutečně prožívají muži po narození miminka? Více si přečtěte zde

_____________________________________________________________________________

Vlastnoručně vyrobené dárky

Potřebujete tip na dárek k výročí

Poradíme Vám, jak originálně zabalit Váš dárek