Úvod » Jakou knihu dát jako dárek ženě a jakou muži? Tipy knihy, které se hodí jako dárek

Jakou knihu dát jako dárek ženě a jakou muži? Tipy knihy, které se hodí jako dárek

 

Dobrá kniha je dárek, kterým v podstatě nemůžete udělat chybu. Knihy se totiž již řadu let drží na předních příčkách žebříčků dárků, které si lidé přejí dostat. Společně s knížkou navíc darujete mnohem víc – napětí, dobrodružství, radost nebo vědění. A jak kdysi řekl jeden známý americký autor: „Kniha je dárek, který můžete otevírat znovu a znovu.

Jde jen o to, pečlivě vybrat, co by obdarovávané osobě sedělo nejvíc. Pokud si sami netroufáte, s pomocí zkušeného prodavače jistě neuděláte chybu.

Knižní tipy od čtenářů Reflexu

Inspirace na knihy pro ženy

Kromě klasické červené knihovny mají ženy zpravidla rády knihy, které je inspirují, příběhy z každodenního života či romány z různých sociálních a společenských skupin. Níže naleznete několik tipů na knihy s inteligentními příběhy, které stojí za přečtení.

HANA – Alena Mornštajnová

Silná, bravurně napsaná kniha vyprávějící osudy několika generací jedné židovské rodině, a až neuvěřitelně lidsky popisující nelidská zvěrstva druhé světové války. Zcela oprávněně si zaslouží nominaci na jednu z nejdůležitějších literárních cen u nás – Magnesia Litera.

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ – Patrik Hartl

Při čtení knih Patrika Hartla mají čtenáři leckdy pocit, že nečtou knihu, ale sledují něčí skutečný život. Životní peripetie sourozenců Veroniky a Jáchyma můžete číst oboustranně. Je jen na Vás, zda se jako první začtete do vyprávění Veroniky, nebo naopak jejího bratra.

KDO MILUJE NEJVÍC – Tess Stimson

Velmi čtivá, oddychová kniha s nečekaným vývojem, jejíž příběh je vyprávěn z pohledu 6ti důležitých postav, díky nimž má čtenář možnost poskládat si celé puzzle života manželů Eliasových. Přečtete jedním dechem!

NEŽ JSEM TĚ POZNALA – Jojo Moyes

Neobyčejně silný příběh jedné lásky, u kterého až po otočení poslední stránky pochopíte, proč si o něm celý svět vypráví jako o senzaci. Kniha nám připomene, že bychom si každý den měli užívat toho, co máme, radovat se ze života a nenechat se strhnout stereotypem. Navíc je protkaná hlubokou filosofickou myšlenkou, zda máme právo rozhodovat o svém žití. Garantujeme, že se Vám vryje do srdce.

KAVÁRNIČKA V KÁBULU – Deborah Rodriguez

Pět žen s pěti různými příběhy, které spojuje malá kavárna v centru Kábulu. Jsou tak jiné, a přesto mají mnoho společného. Všemi možnými prostředky se snaží bojovat za šťastnější život nejen pro sebe, ale i ostatní, nebo za úplně obyčejné věci, jako je například mít ostříhané vlasy na krátko, na tak neobyčejném, tradicemi sešněrovaném místě, jakým Afganistán je. Přečtěte si tento debut, který přináší obraz Kábulu, než jak ho známe z televizních zpráv.

Další skvělé tipy na knihy pro ženy

Inspirace na knihy pro muže

Mužská část čtenářů většinou obchází romantické příběhy obloukem, a zajímá se spíše o historické, válečné nebo napínavé detektivní příběhy. Níže jsme vybrali autory a žánry, které jsou mezi muži obecně oblíbené a rozhodně stojí za to, se na ně alespoň podívat.

JÁ POUTNÍK – Terry Hayes

Napínavý a velmi dobře promyšlený akční thriller ze špionážního prostředí, který nadchne všechny čtenáře, kteří milují adrenalinové zážitky servírované v teple domova. Jak napsali v britských The Guardian: Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.

DÝKA S HADEM – Vlastimil Vondruška

Historická detektivka z pera českého autora, popisující barvitý a napínavý detektivní příběh z časů slavného českého „krále železného a zlatého“ Přemysla Otakara II.. První díl ze série Hříšné lidé království českého nemohl být napsán lépe. Přečtete s chutí a radostí!

STEVE JOBS – Walter Isaacson

Exkluzivní životopis Steva Jobse, zakladatele firmy Apple. Jeho, ani společnost Apple nemusíme nikomu představovat, ve skutečnosti toho o něm ale nikdo moc nevíme. Tato brilantně napsaná biografie přináší impozantní příběh o impozantním člověku, a to i pro úplné počítačové analfabety.

MARŤAN – Andy Weir

Sonda do nepříliš vzdálené budoucnosti, která Vás nadchne od první stránky, a bavit se budete až do samotného konce.  Kniha okouzlila miliony čtenářů a jistě okouzlí i Vás, tak vzhůru na Mars za hlavním hrdinou, Markem Watneym.

UŽ NIKDY PĚŠKY PO ARMÉNII A GRUZII – Ladislav Zibura

Máte rádi cestování a příběhy ze života? Berete život s humorem? Pak je tu právě pro Vás tato vtipná, čtivá a poučná kniha, navíc s povedeným grafickým zpracováním.

Další inspirace na knižní tituly pro muže

Zpět na dárky pro ženy

Zpět na dárky pro muže