Úvod » Co koupit jako svatební dar? Inspirace na originální dárky pro novomanžele

Co koupit jako svatební dar? Inspirace na originální dárky pro novomanžele

 

Vybrat správný svatební dar může být opravdové umění, zvlášť pokud jste neobdrželi žádný seznam požadovaných svatebních darů. Mnoho svatebních hostů se již někdy určitě trápilo s výběrem vkusného, a přitom neotřelého svatebního daru, který udělá novomanželům radost. Tradičním svatebním darům, jako je výbava do domácnosti, již odzvonilo. V dnešní době spolu budoucí nevěsta a ženich sdílí společnou domácnost již před svatbou a věci, jako příbory, mixér nebo sadu skleniček už dávno mají. Níže naleznete několik tipů, které Vám možná usnadní rozhodování. Ať už zvolíte jakýkoliv dar, nezapomeňte, že ve výsledku nejde ani tak o jeho hodnotu nebo originalitu, jako spíš o moment radosti a sdílení s novomanžely.

Zážitkové dárky pro novomanžele

Pokud byste novomanžele rádi překvapili něčím opravdu netradičním, co si společně užijí a na co budou ještě dlouho vzpomínat, pak sáhněte po některém ze zážitkových dárků, díky kterému si začátek jejich manželství spojí s nezapomenutelným okamžikem.

Romantické zážitky

Dovedete si představit něco romantičtějšího, než je let horkovzdušným balónem? Na takový zážitek budou snoubenci vzpomínat ještě v den výročí jejich zlaté svatby. Novomanželé by si také jistě zasloužili odpočinout si od stresu spojeného se zařizováním svatby na nějakém zážitkovém pobytu s wellness, nebo například během víkendu stráveném na jachtě. Až si budou prohlížet své fotografie a vzpomínat, s úsměvem na rtech si vybaví i Vás.

Adrenalinové zážitky

Pokud víte, že snoubenci nesnáší nudu, co takhle umožnit jim začít manželský život nějakou šíleností, jako je například bungee jumping? Nebo raději tandemový seskok padákem? Pokud to spolu dají, pak už je nemůže nic rozdělit!

Gurmánské zážitky

Nabídka zážitkových dárků nezapomíná ani na milovníky dobrého jídla a pití. Pokud novomanželé patří mezi gurmány, co rádi ochutnávají netradiční chutě a exotické pokrmy, určitě budou nadšeni z poukazu na gurmánskou večeři či degustaci. Skvělým nápadem je i například kurz přípravy sushi u nich v kuchyni.

Více zážitkových dárků naleznete zde

Obraz

Zajímavým dárkem může být i pořízení obrazu. Pokud mají snoubenci nějakého oblíbeného autora, sáhněte po jeho díle, v opačném případě si budete muset troufnout odhadnout jejich vkus. Možná v průběhu několika let nabere obraz i na hodnotě. A pokud jste kreativně založení, klidně nějaký obraz můžete namalovat sami.

Netradiční charitativní dary

Pokud novomanželé patří mezi filantropy, kteří myslí na dobro ostatních víc než na to vlastní, a ještě jim to dělá radost, jistě ocení charitativní dar, který bude věnován jejich jménem některé z neziskových organizací, pro které se můžete rozhodnout podle jejich zájmů. Mohou to být například peněžní prostředky na lékařskou péči pro děti v Africe, finanční pomoc na výstavbu školy v Nepálu, nebo adopce některého zvířete v jedné z českých zoologických zahrad. Pokud k tomu přidáte rovnou i dvě vstupenky, mohou si jít novomanželé „své“ zvířátko hned prohlédnout.

Peněžní dary

Chystáte-li se darovat peníze, které se samozřejmě vždycky hodí každému, můžete alespoň zkusit vymyslet originálnější způsob, než jen předání bílé dopisní obálky.

Deštník plný peněz

Barevný deštník pro případ, že nebude pršet jen štěstí, ve kterém budou uvnitř na stužkách přivázané bankovky, novomanžele po jeho otevření jistě velmi překvapí.

Fotoalbum nejen na fotky

Dva dárky v jenom představuje fotoalbum, do kterého kromě společných fotek se snoubenci nebo fotek Vás a Vašich společných přátel, vložíte i bankovky.

Papírový drak s cennými mašlemi

Bankovky poskládané do harmoniky a uprostřed převázané stuhou můžete snadno připevnit místo mašlí, které tradičně zdobí ocas papírového draka. Jen pozor, aby neuletěl!

 

Originální tipy na dárky k výročí

Romantické dárky k Valentýnu