Jaký dárek k MDŽ
Úvod » Jaký dárek k MDŽ je ten pravý? Květiny jsou klasika

Jaký dárek k MDŽ je ten pravý? Květiny jsou klasika

 

Mezinárodní den žen se slaví každoročně 8. března. Je to příležitost, jak ocenit a vyjádřit úctu zástupkyním něžnějšího pohlaví. Pro někoho je to svátek zprofanovaný minulým režimem, nicméně jeho tradice je mnohem delší a v posledních letech si oprávněně znovu získává popularitu. Jaký dárek k MDŽ vybrat?

Kytice je klasika, ale zapomeňte na karafiáty

Oslava svátku žen byla za socialismu spojená s rudým karafiátem. Přestože tato květina na tom nenese žádnou vinu, sáhněte spíše po jiném druhu, který v sobě neskrývá žádnou politickou symboliku.

Kytice je totiž tradiční dárek, kterým ženu potěšíte za jakýchkoliv okolností. Už jste snad někdy viděli naštvanou ženu potom, co dostala pugét čerstvých růží? Populární jsou také tulipány, frézie, gerbery či lilie, které jsou k dostání v různých barvách. Zvolte ty tradiční ženské, jako je fialová, růžová a červená. Radost zaručeně uděláte i jarními odstíny, například žlutou nebo oranžovou.

Chcete-li být originální, kupte ovocnou, případně čokoládovou kytici. Na nich si vaše milé dámy smlsnou nejen očima.

Potěšte ženy něčím sladkým na zub

Něco k mlsání může být alternativa, popřípadě doplněk ke kytici. Stejně jako u květin zde nemůžete sáhnout vedle. Podívejte se po kvalitních čokoládách, belgických pralinkách či luxusních bonbonech. Vše dostanete v krásných dárkových baleních.

Chcete podobný dárek k MDŽ ozvláštnit? Pak vsaďte na čokolády se jménem. Seženete takové, kde je jméno vytištěné na obalu, ale existují i kousky, kde je vyraženo přímo na sladkostech. Odměnou vám v obou případech bude ženský úsměv.

Pozvěte ženu na romantickou večeři

Pro svoji nejmilejší ženu zvolte něco osobnějšího. Není nic cennějšího, než čas strávený společně. Překvapte ji večeří v její oblíbené restauraci. Ideálně vyberte speciální místo s romantickým výhledem a výbornou kuchyní. Mějte na mysli, že na Mezinárodní den žen rozhodně nebudete jediný s podobným úmyslem, a tak si zajistěte rezervaci s dostatečným předstihem. Večeři můžete zakončit romantickou procházkou či pozvánkou na skleničku do nedaleké vinárny.

Večeře potěší jako dárek k MDŽ

Pro speciální ženu se hodí šperky

Pro ženu vašeho srdce neváhejte jako dárek k MDŽ koupit zajímavý šperk. Nemusí jít nutně o prsten s diamantem, vaši drahou polovičku jistě nadchne i elegantní náhrdelník, originální náušnice nebo decentní náramek.

Rozhodně nemusí jít o kousek, který zruinuje vaši peněženku, na MDŽ se něco podobného ani neočekává. Spíše vyberte něco osobního. Zamyslete se nad nějakým symbolem, který má dotyčná ráda, popřípadě připomíná něco z vašeho vztahu. Určitě existuje podobný přívěsek, který by se dal pověsit třeba na řetízek.

Ženu nikdy neurazíte kosmetikou

Na světě snad nenajdete ženu, kterou by jako dárek k MDŽ urazila kosmetika. Kupte jí například oblíbený parfém. Pokud si nejste zcela jistí jejím vkusem, nechte si v obchodě sestavit dárkový balíček se sprchovým gelem, tělovým mlékem a solí do koupele.

Velmi populární je také přírodní kosmetika bez chemických látek. Nicméně buďte ostražití u omlazujících produktů, jež by si žena mohla vyložit tak, že vypadá staře.