Jaký dárek k odchodu do důchodu
Úvod » Jak vybrat správný dárek k odchodu do důchodu?

Jak vybrat správný dárek k odchodu do důchodu?

 

Odchod do důchodu je významný životní milník. Šťastlivci, kteří již nebudou muset chodit do práce, jsou ve středu zájmu svých kolegů, přátel i rodiny. Řada z nich je chce při této příležitosti obdarovat. Také si lámete hlavu se správným dárkem k odchodu do důchodu? Máme pro vás několik tipů!

Zaměřte se na záliby obdarované osoby

Odchod do důchodu s sebou přináší větší množství volného času. Oslavenci tak budou mít ještě více možností provozovat svůj koníček. Zjistěte jaká je jejich vášeň, případně jaké záliby měli doteď. Je velká pravděpodobnost, že jimi budou trávit volné chvíle i v důchodu.

Většina lidí se po odchodu do důchodu snaží zůstat aktivní, udržet si režim a právě jejich koníčky jim k tomu pomáhají. Pokud vás žádná podobná aktivita u obdarovaných nenapadá, zkuste jim takovou najít. Určitě se někdy zmínili o aktivitě, co dělali v mládí nebo co by jednou chtěli vyzkoušet. Teď pro to budou mít perfektní příležitost.

Darujte něco, co jim bude připomínat pracovní kolektiv

Dárek k odchodu do důchodu vybírají nejčastěji kolegové z práce. Jako vhodný dárek tak může posloužit něco, co bude připomínat právě oblíbený pracovní kolektiv. Například zarámovaná fotka všech spolupracovníků s jejich osobním věnováním oslavence určitě potěší i dojme.

Máte-li v práci kolegu s trochou technologického nadání, můžete vytvořit památeční video, ve kterém každý řekne pár slov a popřeje vše nejlepší do nového začátku. Jestli ve svém středu najdete partu hudebníků, proč obdarovanému rovnou nesložit a nenahrát píseň?

Pro člověka se smyslem pro humor

Pokud jste si jisti tím, že má člověk odcházející do důchodu smysl pro humor, existuje řada vtipných předmětů s touto tématikou. Klasickým vtípkem jsou papuče nebo bačkory. Můžete je doplnit o vyšitý monogram, popřípadě na ně nechat napsat celé jméno. Na výběr máte z celé řady triček či hrnků s nápisy, které glosují tuto událost.

Bačkory jako dárek k odchodu do důchodu

Jaký dárek k odchodu do důchodu?

V případě, že se vám žádný motiv nelíbí, můžete vymyslet svůj vlastní text ušitý na míru a nechat jím nějaký předmět potisknout. Budete mít jistotu, že takový dárek k odchodu do důchodu je naprosto unikátní. Obecně však platí, že se podobné dárky hodí spíše pro muže. U žen by mohly občas působit jako urážka.

Pošlete oslavence na zaslouženou dovolenou

Dotyčný celý život tvrdě pracoval a teď má konečně možnost začít odpočívat. Je snad lepší začátek než rovnou někde na dovolené? Složte se s kolegy na dovolenou u moře, prodloužený víkend v evropské metropoli nebo na wellness pobyt. Podobný dárek k odchodu do důchodu nadchne každého!

Jen mějte na paměti, že obdarovaný určitě nebude chtít cestovat sám, rozhodně rezervujte dovolenou pro dvě osoby.

Další tradiční dárky k odchodu do důchodu

Mezi další obvyklé dárky patří luxusní hodinky, lahev kvalitní lihoviny, archivní víno, koš s jedlými dárky obsahující kulinářské speciality nebo nějaký zážitek. Výjimečná není ani situace, kdy se kolegové z práce dohodnou na konkrétní částce a nechají budoucího penzistu či penzistku dárek sami vybrat, popřípadě jim předají finanční obnos.