Jaký dárek k osmnáctinám
Úvod » Dárek k osmnáctinám: co darovat k dosažení plnoletosti?

Dárek k osmnáctinám: co darovat k dosažení plnoletosti?

 

Osmnácté narozeniny jsou významným životním milníkem. Oslavenec se oficiálně stává dospělým a spolu s plnoletostí mu přibývají práva i povinnosti. Čím ale dotyčného obdarovat? Nechte se inspirovat, jaký dárek k osmnáctinám vybrat.

V osmnácti se člověk stává řidičem

Mladí lidé často netrpělivě vyhlíží osmnácté narozeniny. Po jejich dovršení konečně mohou absolvovat závěrečné zkoušky v autoškole a začít řídit osobní vozidlo. Dárek k osmnáctinám s tím spojte. Rodiče čerstvě plnoletých těžko přijdou na lepší dárek, než je právě auto

Nemusí jít nutně o nový kabriolet, mladí ocení jakékoliv vozidlo. Samozřejmě se dívejte po bezpečném modelu, ale takový najdete i mezi ojetými auty. Případně můžete oslavenci jen předat klíčky od staršího vozu, který máte v rodině. Snad každý si pamatuje své první auto a má s ním spojeno nespočet zážitků. Pochopitelně je lepší, když první jízdy pojedete s čerstvým řidičem a přesvědčíte se o tom, že se v autoškole skutečně naučil řídit. S řízením jsou spojené i další možné dary – výuka v autoškole, dodatečné lekce parkování nebo třeba škola smyku.

První láhve alkoholu jako symbolické dovršení dospělosti

Stejně lákavá jako řízení automobilu je pro osmnáctiletého člověka představa, že může konečně legálně konzumovat alkohol. Láhev alkoholu jako dárek k osmnáctinám bude působit jako symbolické uznání dospělosti. Chcete-li být originální, podívejte se po láhvích, které jsou téhož ročníku jako obdarovaný – například archivní víno, whisky či pálenka. Rozhodně ale neurazíte jakoukoliv lihovinou, ostatně osmnácté narozeniny jsou spojené s řadou oslav, kde oslavenec a jeho blízcí tekutý dar zaručeně ocení.

Alkohol je skvělý dárek k osmnáctinám

Zařiďte oslavenci výlet do světa

Mladí lidé by si měli rozšiřovat obzory a poznávat svět. Cestování v jakékoliv podobě je perfektní dárek k osmnáctinám. Spojte jej s jazykovým či vzdělávacím pobytem. Léto v USA s intenzivní výukou angličtiny? Perfektní vklad do života, který se bude v profesním životě jen hodit.

Potěší ale i běžné cestování. Pošlete obdarovaného na dovolenou, prodloužený víkend, případně na hory. Jen vzpomínejte, v minulosti se určitě zmínil o vysněném místě, kam by se jednou rád podíval. Podobná příležitost je pro takový dárek jako dělaná. Domluvte se s dalšími členy rodiny nebo blízkými a na dražší dary se složte.

Osmnáctiletí jsou pořád online

Dnešní mladí lidé jsou neustále online. Vyrostli v době, kdy nebyla nouze o technologické vymoženosti, od mala je používají a maximálně se v nich orientují. Nový mobilní telefon k osmnáctinám rozhodně nadchne. Stejně jako nejnovější tablet či notebook. Pro mladé tyto technologie neznamenají jen zábavu, ale využívají je také ke vzdělání a komunikaci se svými přáteli.

Záliby vždy napoví

Každý člověk má své vášně a koníčky. Zamyslete se, jaké jsou u dotyčného. Pro sportovní nadšence hledejte dárek s tím spojený, například oblečení, vybavení, popřípadě lístky na dlouho očekávanou sportovní událost. Milovníky kultury potěšíte divadelním předplatným nebo vstupenkami na koncert. Čím lépe oslavence znáte, tím snazší by pro vás mělo být podobnou zálibu objevit a dárek k osmnáctinám tomu přizpůsobit.