Jaký dárek na návštěvu
Úvod » Dárek na návštěvu – nechoďte s prázdnou

Dárek na návštěvu – nechoďte s prázdnou

 

Na předem domluvenou návštěvu se s prázdnou zkrátka nechodí. I když jdete ke svým příbuzným či blízkým přátelům, je obvyklé a slušné přinést alespoň drobnost. Nevíte jaký dárek na návštěvu zvolit? Podívejte se na několik možností, určitě vás inspirují.

Klasikou je květina a láhev vína

Pozval vás někdo na návštěvu k sobě domů? Pak s tím bude mít spojené také nějaké starosti, ať už s úklidem, případně s přípravou občerstvení. To je právě ten hlavní důvod, proč se stalo zvykem přinést malý dárek na návštěvu.

Při výběru dárku vždy zohledňujte životní styl hostitelů a váš vzájemný vztah. Dárek na návštěvu by měl být rovněž adekvátní příležitosti – i příliš drahým dárkem můžete přivést do rozpaků. Tradiční volbou, kterou neurazíte, je květina pro ženu hostitelku a láhev vína (eventuálně jiné lihoviny) pro muže hostitele.

Něco na zub ke kávě

Pokud jste byli pozváni na menší posezení u kávy, tak s tím spojte i svůj dárek na návštěvu. Vemte s sebou pár zákusků, koláč či hořkou čokoládu. Cokoliv, co vám zpříjemní pití kávy. Jste-li hvězda v pečení, pak připravte chutný moučník nebo domácí sušenky. Když váš výtvor ještě hezky zabalíte, jedná se o perfektní dárek.

Dárek na návštěvu

Hostitelé si nedávno pořídili automatický kávovar? Sáhněte po balíčku kvalitní kávy, ve specializovaných obchodech je výběr opravdu široký a stoprocentně najdete tu pravou. Alternativu ke kávě představují sypané čaje.

Když chcete být originální

Dosud zmiňované dárky jsou spíše klasické a rozhodně s nimi nic nezkazíte. Chcete být více originální? Připravte balíček surovin, ze kterých se dá připravit koktejl! Co takhle bílý rum, limetky, třtinový cukr a lístky máty? Obdarovaní si budou moci kdykoliv připravit osvěžující mojito.

Jestli jste zruční a doma si vyrábíte něco speciálního, nebojte se to přinést jako dárek na návštěvu. Domácí mýdla, kosmetika, pletené oblečení, dřevěné dekorace – méně talentované lidi tyto výtvory nadchnou. Stejně jako úroda z vaší zahrady, ne každý se dostane k čerstvé zelenině a ovoci hned po jejich utržení. Potěší i med od vašich včel, vajíčka od slepic a čerstvé bylinky.

Nezapomínejte na děti

Jdete na návštěvu k někomu, kdo má děti? Pak je určitě při výběru dárku neopomíjejte. Vezměte jim drobnou hračku nebo společenskou hru. Uděláte jim radost a navíc je zabavíte, takže budete mít čas v klidu si popovídat s ostatními dospělými.

Častým dárkem pro děti jsou také sladkosti. Zde se však mějte na pozoru. Řada rodičů v dnešní době nechce dávat svým ratolestem nekvalitní pochutiny s vysokým obsahem cukru. I když s tím osobně nesouhlasíte a své děti vychováváte jinak, na návštěvě vždy respektujte zvyky dané rodiny. Váš dárek by s nimi rozhodně neměl být v rozporu.

U jakýchkoliv pochutin, jak pro děti, tak pro dospělé, myslete také na případné alergie obdarovaných. Nezmínila se hostitelka naposledy o tom, že má alergii na ořechy?