Dárek pro dvouletého kluka
Úvod » Dárek pro dvouletého kluka, který ho bude bavit

Dárek pro dvouletého kluka, který ho bude bavit

 

Hledáte dárek pro dvouletého kluka, který ho potěší a zabaví? Vybrat hračku tak, aby nepřestala dítko po pár okamžicích bavit, se na první pohled může zdát jako kumšt. Na druhou stranu znuděnost dětí vyplývá většinou z toho, že mají kolem sebe příliš mnoho podnětů. Proto dávejte dítěti hračky postupně a čas od času nějaké schovejte. Uvidíte, že s tímto postupem si dítě vyhraje téměř s každou hračkou. Jaký dárek pro dvouletého kluka se hodí pro zábavu i rozvoj motoriky a inteligence?

Na co si dát pozor při výběru dárku pro dvouletého kluka

Dítě ve dvou letech je šikovné a umí si hrát samo. U dvouleťáků se začíná rozvíjet přesná motorika, zvládnou stavět z kostek, sestaví puzzle nebo si listují v knížce. Přesto nezapomínejte na to, že do tří let věku je důležité vyhýbat se hračkám a stavebnicím s malými dílky. Hračky, které nesou označení až od 3 let věku, nepatří do rukou mladším dětem také z toho důvodu, že se z nich může malý kousek ulomit, nebo odloupnout.

Nekonečně variabilní stavebnice

Jedna z nejoblíbenějších hraček u malých dětí je Lego Duplo. Stavebnice na principu lega, ale s velkými kostkami, nabízí obrovskou variabilitu. Sady se vyrábí v různých tématech (farma, ZOO, vlakové nádraží), a tak vyberete jistě něco i pro dvouletého kluka. Stavebnice je doplněná například o zvířátka, figurky, autíčka nebo vláčky.

Největší výhodou kostek Lego Duplo je, že všechny sady jsou vzájemně kompatibilní, takže můžete přikupovat další a další, a všechny na sebe budou pasovat. Díky tomu získáte nekonečně mnoho variant pro bezpečné hraní vašeho mrňouse.

Lego Duplo jako dárek pro dvouletého kluka

Dětský hudební nástroj

Děti milují hračky, které vyluzují zvuky. Ve věku dvou let už začíná dítě chápat rytmus, a tak se hodí pořídit mu jako dárek dětský hudební nástroj. Ideální je barevný xylofon. Na něm se můžete učit barvy a zvuky. Pokud si váš kluk mlácení paličkou do xylofonu oblíbil, pořiďte mu ještě další bubínky. Nebo vytáhněte hrnce a dejte mu do ruky vařečku, o zábavu na celé odpoledne bude postaráno.

Co milují všichni kluci na světě? Auta!

Co by to bylo za kluka, kdyby si hned od malička nebudoval velkou sbírku autíček. Jako dárek pro dvouletého kluka je auto ideální. Na výběr máte z celé řady modelů, které jsou vhodné pro menší děti – oblíbené jsou hlavně nákladní auta s velkou korbou. S těmi se vyřádí uvnitř i venku při hře na pískovišti. Nadšení zaručeně vyvolá i policejní nebo hasičské auto s pořádně hlasitou sirénou.

Puzzle s oblíbeným pohádkovým hrdinou

Má váš dvouletý kluk oblíbenou pohádkovou postavu? V tomhle věku už si umí říct, která disneyovka je jeho nejoblíbenější. Tak mu udělejte radost a darujte mu puzzle s milovanou postavičkou. Ve dvou letech už zvládne stavět puzzle se 100 dílky. Jen dejte pozor na to, ať jsou dílky dostatečně velké.

Knížka pro společně strávený čas

Váš malý objevitel si nejspíš zvládne hrát sám, ale důležité je vyhradit si rovněž čas na společné hraní. Na to je ideální přečíst si s ním knížku. Pro dvouletého kluka vybírejte obrázkové knihy, které si bude moci i sám prohlížet. Společně si pak přečtěte text, procvičujte barvy, druhy zvířátek a podobně. Ve dvou letech už dítko zvládne listovat knížkou s klasickými stránkami, proto je výběr o dost širší než v leporelech na tvrdém papíru.