Jaký dárek pro hostitelskou rodinu
Úvod » Dárek pro hostitelskou rodinu – darujte kousek Česka

Dárek pro hostitelskou rodinu – darujte kousek Česka

 

Studijní či pracovní pobyt v zahraničí bývá často spojen s pobytem v hostitelské rodině. Ta se vás v novém prostředí ujme a pomáhá s každodenními záležitostmi. Nejen proto se svým hostitelům chce člověk odvděčit hezkým dárkem. Vybrali jsme pro vás pár tipů, jak vybrat dárek pro hostitelskou rodinu.

Přivezte jim něco ze země, odkud přijíždíte

Jednou z nejzajímavějších součástí pobytu v hostitelské rodině je vzájemná kulturní výměna a obohacování. Vy vidíte, jak žije a funguje rodina v jiné zemi a na oplátku jim vyprávíte o zemi, kde jste se narodili a vyrostli. Proto je logické, a z druhé strany možná i částečně očekávané, že vyberete dárek spojený právě s Českou republikou.

Mějte však na paměti možné kulturní rozdíly – v některých zemích například není zvykem pít alkohol nebo jíst vepřové. Takových odlišností bychom v rámci světa našli rozhodně více. Myslete na ně, ať váš dárek pro hostitelskou rodinu nepůsobí nemístně, případně dokonce urážlivě.

Pivo, víno, Becherovka a ovocné pálenky

Ať se nám to líbí, nebo ne, alkoholické nápoje jsou pro Českou republiku velmi typické. Světově proslulé je české pivo, proto se nabízí jako první varianta. Většina pivovarů nabízí dárková balení svých produktů, často s různými druhy piv k ochutnání. Je-li pro Česko nějaké pivo charakteristické, tak je to světlé spodně kvašené, tzv. pivo plzeňského typu. 

Alternativu k pivu představuje moravské víno. Zejména v zemích jižní Evropy je víno nápojem číslo jedna a můžete si být téměř jistí, že tamní hostitelská rodina víno z Moravy ještě nikdy nepila. Pokud jde o destiláty, mezi ty typické české patří Becherovka a ovocné pálenky, jako je slivovice.

Víno a pochutiny se hodí jako dárek pro hostitelskou rodinu

Jako dárek pro hostitelskou rodinu poslouží i české pochutiny

Něco na zub potěší každého, hostitelskou rodinu nevyjímaje. Mezi typické sladkosti z České republiky patří lázeňské oplatky nebo Hořické trubičky. Pokud to převoz umožňuje, můžete hostitelskou rodinu překvapit kremrolemi, chodskými koláči, frgály či přivézt Štramberské uši. V období Vánoc nadchnete vánočním cukrovím – jeho pečení není v mnoha zemích obvyklé a zrovna u nás najdeme bezpočet druhů. Jestli jste dárek zapomněli doma, stále jej ještě můžete vykouzlit v kuchyni přímo u hostitelů. Co jim takhle připravit ovocné knedlíky?

Přivezte dekorativní předměty z typicky českých materiálů

Zajímavý dárek pro hostitelskou rodinu mohou být také dekorativní výrobky. Mezi typické české materiály patří především sklo, broušené sklo, křišťál a porcelán. Malá kuchyňská sada nebo ozdobné předměty působí vkusně a zároveň luxusně. Navíc není problém je pořídit v krásných dárkových baleních.

Představte jim Českou republiku na obrázcích

V době technologických vymožeností se může zdát, že klasické knihy ztrácí na popularitě, ale není tomu tak. Knihy si stále drží svoji pevnou pozici. Proč tedy jako dárek pro hostitelskou rodinu nevybrat nějakou knihu o České republice? Jsou k dostání v různých světových jazycích. Zvolte knihu o historii, politice, architektuře nebo přírodních krásách. Ideální výtisk bude plný fotek z naší krásné vlasti.