Dárek pro miminko
Úvod » Dárek pro miminko, který potěší i jeho maminku

Dárek pro miminko, který potěší i jeho maminku

 

Narození dítěte je událost, kterou prožívá celá rodina, užší příbuzenstvo a nejbližší přátelé. Všichni blahopřejí šťastným rodičům a nosí dárky pro miminko. Jenže jaký dárek pro miminko je ten správný? V následujícím článku jsme pro vás připravili skvělé tipy na dárky pro miminko. Pokud si nevyberete, podívejte se ještě na článek s inspirací na dárky k narození dítěte.

Nezapomínejte, že maminka ví všechno nejlépe

Malé miminko z vašeho dárku příliš rozumu ještě mít nemůže. Těžko vám poradí, co by si skutečně přálo a často jej zaujmou spíše všední, každodenní věci než ty, které byly zamýšlené jako dárek. Není divu, pro děti je celý svět plný nových objevů. Možná tedy bude lepší poradit se přímo s rodiči, nejlépe s maminkou – ta bude mít přehled o tom, co jim ještě ve výbavičce chybí a co už naopak mají dvakrát.

Narození dítěte s sebou přináší citelné náklady do rodinného rozpočtu, a tak by byla škoda vybrat miminku dárek, který se nevyužije.

Oblečení nemá miminko nikdy dost

Miminko je někdy třeba převléci i několikrát denně. V domácnosti na začátku rodičovství často vládne chaos a nestíhá se prát. Až budete vybírat dárek pro miminko, tak věřte, že s nějakým kouskem oblečení chybu neuděláte. Samozřejmě když zvolíte správnou velikost.

Informace o tom, kolik centimetrů mělo dítě při narození, se k vám nejspíše dostala, ale snažte se být informováni i průběžně. Pokud si nejste jistí, tak volte vždy tu větší variantu, v nejhorším do ní miminko doroste. Bude-li mu oblečení malé rovnou, nic už s tím neuděláte. Pro malé miminko se nejvíce hodí bodíčka, dupačky nebo pyžámka.

Oblečení je nejlepší dárek pro miminko

Multifunkční deka na hraní je sázka na jistotu

Máte od maminky informaci, že oblečení má děťátko až příliš? Zkuste se zeptat, jestli už má deku na hraní! Pro miminka se vyrábí speciální měkoučké deky s dětskými motivy. Součástí setu je spolu s dekou odnímatelná hrazdička, na kterou se zavěšují různé hračky – zvířátka vydávající zvuky. Miminka z nich jsou nadšená, můžou je mačkat, tahat nebo jen tak pozorovat. Navíc se jim takto rozvíjejí smysly, mozek a motorika. Některé modely mají také polstrovanou ohrádku, aby se dítě nepřevalilo na studenou podlahu.

Houpačku ocení miminko i jeho rodiče

Dalším vhodným dárkem pro miminko může být houpací lehátko. Podobně jako deka na hraní má hrazdičku s hračkami, které malé dítě zabaví. Rodiče zase ocení, že budou mít volné ruce, zatímco jejich dítě si hraje a je bezpečně připoutané. Lehátko má pojízdná kolečka, takže je možné přesouvat ho po celém bytě. Může se stát vhodným pomocníkem i při krmení miminka nebo uspávání.

Plenky, plenky a zase plenky

Pokud si nechcete s dárkem příliš lámat hlavu nebo vám došly nápady, tak plenky se hodí vždycky. Miminko jich totiž spotřebuje opravdu hodně. Přijde vám darovat balík plenek neoriginální a nudné? V tom případě jsou skvělou variantou plenkové dorty pro miminka. Balíček ve tvaru dortu obsahuje nejen plenky, ale také žínku, vlhčené ubrousky nebo přebalovací podložku.