Jaký dárek pro motorkáře
Úvod » Dárek pro motorkáře – co vybrat pro nadšence do silných strojů?

Dárek pro motorkáře – co vybrat pro nadšence do silných strojů?

 

Máte ve svém okolí člověka, který každou volnou chvíli tráví na motorce a skoro o ničem jiném nemluví? Podívejte se, jakým dárkem ho potěšíte. Připravili jsme pro vás tipy na nejlepší dárky pro motorkáře.

Pomozte mu s údržbou motocyklu 

Ne nadarmo se říká, že motorkáři milují svůj stroj více než svoji ženu. O motorku skutečně náležitě pečují a starají se o ni. Údržba motorky navíc není nejlevnější záležitostí, takže její majitel rozhodně uvítá pomoc i od svého okolí. Ideální dárek pro motorkáře je tedy něco, co mu jeho mašinu ošetří nebo vylepší. Co když se v tom ale vůbec nevyznáte? Nezoufejte, máme pro vás trochu inspirace.

Pomocníci na mytí, čištění a ošetření

Sáhněte po nějakém z mycích přípravků na motocykl. Co třeba ty na čištění plastů a sedla? Podobné spreje či krémy se vyrábějí i na chromové a kovové části stroje. K zajištění ještě lepšího výkonu motorky poslouží čistič vnitřku motoru. Ten rozpouští a odstraňuje usazeniny pevného i bahenního typu. Tuto proceduru je ideální spojit s výměnou oleje, což může být další možný dárek pro motorkáře. Popřípadě vyberte některý z přípravků na údržbu a péči o řetěz.

Nebojte se obrátit na prodejce ve specializovaných obchodech – v těch motorkářských dělají nadšenci a lidé, kteří ve volném čase sami jezdí. Určitě vám dobře poradí, jen si předem zjistěte značku a typ motorky, na které oslavenec jezdí. V řadě obchodů s motorkami nabízí také dárkové poukazy, které oslavenci můžete zakoupit.

Údržba motorky je skvělý dárek pro motorkáře

Komplexní servis motorkáře nadchne

Perfektním dárkem pro motorkáře je poukaz na komplexní servis jeho miláčka. Určitě najdete v okolí opravnu, která podobnou službu inzeruje, případně se zkuste domluvit napřímo. Obdarovanému uděláte radost a i vy spolu s jeho blízkými budete v klidu s vědomím, že jeho stroj je naprosto v pořádku.

Možná jste motorkáře slyšeli nahlas přemýšlet o tom, že by stávající motorku prodal a koupil si jiný model. Podívejte se, jestli ten vyhlídnutý kousek není k dostání v půjčovně nebo zda někde nelze objednat testovací jízdu. Motorkáři tak pomůžete vyřešit jeho dilema.

Bezpečí jako ten nejlepší dárek pro motorkáře

Jízda na motorce s sebou přináší nemalá rizika. Bezpečnostní prvky a oblečení jsou skvělý dárek. Přilbu už jezdec nejspíš vlastnit bude, ale co chránič páteře? Nebo reflexní pásky či samolepky, které zajistí lepší viditelnost řidiče za špatných světelných podmínek? Zajímavým dárkem pro motorkáře je také ledvinový pás, který zamezuje prochladnutí těchto citlivých partií. Do běžné ochranné výbavy patří ještě chrániče loktů a nákoleníky.

Motorkářství je životní styl

Jízda na motorce není jen koníček, pro někoho je to životní styl. Černé oblečení, prsteny, náramky, přívěsky na krk, případně tetování. Něco z toho jste určitě zahlédli i na svém motorkáři. Rozšiřte mu sbírku těchto věcí. Popřípadě vemte oslavence na výlet – má-li například narozeniny v létě, tak nejlépe do Brna na tradiční Velkou cenu České republiky silničních motocyklů.