Jaký dárek pro muzikanty
Úvod » Dárek pro muzikanty: trefte se jim do noty

Dárek pro muzikanty: trefte se jim do noty

 

Koupit ten správný dárek pro muzikanta může být pěkný oříšek. Ale nezoufejte, nemusíte mít hudební sluch a umět noty na to, abyste našli něco, co oslavence nadchne. V následujícím článku vám pomůžeme s výběrem vhodného dárku pro muzikanty.

Pro muzikanty je hudba součást každodenního života

Muzikanty provází hudba i v době, kdy sami nehrají. Využijte toho při výběru dárku. Kupte jim například nová sluchátka, možná ještě nemají bezdrátový model. Nebo vyberte předplatné hudební streamovací služby. Obdarovaný tak bude mít po ruce svoji oblíbenou muziku na každém kroku. Přestože hudbu běžně posloucháme i ze svého telefonu, alternativu představují MP3 přehrávače. Kromě toho, že dotyčnému ušetříte baterii na telefonu, jsou skladnější a dá se s nimi lépe sportovat.

Pořiďte jim příslušenství pro jejich hudební nástroj

Vybrat muzikantovi hudební nástroj by byl pro většinu lidí asi příliš těžký úkol – tedy pokud sami nepatříte mezi hudebníky nebo jste nedostali detailní instrukce přímo od oslavence. Nicméně nějaký ten doplněk či příslušenství by mohl být vhodným dárkem. Ke kytaře můžete pořídit ladičku, pěkný obal, případně trsátka. Hráči na více hudebních nástrojů využijí notové stojany a lampičky. Jestli se dotyčný na daný nástroj stále učí hrát, tak jistě ocení noty na další písně. Ideální jsou noty aktuálních hitů, které zná z rádia.

Dárek pro muzikanty

Darujte muzikantovi lístky na koncert

Muzikanti na jakékoliv úrovni mají své idoly a oblíbené kapely. Často jim slouží jako inspirace a hnací motor v jejich zlepšování. Zjistěte, koho poslouchá právě váš hudebník a máte o dárek postaráno. Samozřejmě za předpokladu, že tento interpret má koncert někdy v dohledné době.

Nemusíte se omezovat jen na Českou republiku. Naše malé země není pro velké kapely často atraktivní, a tak lepší koncerty najdete u našich sousedů. Podívejte se i na vystoupení ve Vídni nebo v některém z velkých německých měst. Vstupenky koupíte na internetu a koncert spojíte s pěkným výletem.

Alternativou jsou lístky na letní festivaly, kde se během pár dní představí celá řada kapel. Cenově takové akce vycházejí dokonce nesrovnatelně levněji – dvoudenní festival vyjde kolikrát na méně než koncert jedné věhlasné kapely.

Dárkových předmětů pro muzikanty je nepřeberné množství

Předmětů s hudební tématikou, kterými potěšíte všechny muzikanty, je opravdu mnoho. Samozřejmě v první řadě vybírejte něco s motivem oblíbené kapely, zpěváka či zpěvačky. Snad každá alespoň trochu známá kapela nabízí svoje trička, mikiny, hrnečky, kšiltovky, zimní čepice a mnoho dalšího. Podobné věci jsou ideální dárek pro muzikanty. 

Nemá obdarovaný žádného velkého oblíbence nebo ho neznáte? Pak zvolte stejné předměty s obecnými hudebními motivy. Co třeba hrnek ve tvaru hudebního zesilovače? Případně takový, který má místo klasického ucha houslový klíč? Pobaví také prostěradlo a povlečení s notami. Řada interpretů vydala knížky, ve kterých vzpomínají na své začátky a nekonečné párty. I to může být ideální dárek pro muzikanty.