Jaký dárek pro otce
Úvod » Dárek pro otce: tipy pro kutily, sportovce i jedlíky

Dárek pro otce: tipy pro kutily, sportovce i jedlíky

 

Svému otci chcete darovat něco perfektního, ale máte pocit, že všechny smysluplné nápady jste vyčerpali už v minulých letech? Přestože svého otce velmi dobře znáte, tak nemůžete přijít na vhodný dárek? Nechte se inspirovat! Připravili jsme pro vás tipy na ten správný dárek pro otce.

Snad každý otec je kutil

Zvládne váš otec opravit všechno, co se v domácnosti porouchá? Celou chatu zrenovoval v podstatě sám a ještě se vás to s úsměvem na tváři pokoušel naučit? Všichni tatínkové jsou tak trochu kutilové. Takto prakticky založení muži ocení kutilské dárky. Novým aku šroubovákem, vrtačkou nebo sadou nářadí mu jistě uděláte radost. Stejně jako předplatným kutilského časopisu či dárkovým poukazem do hobbymarketu. Pokud se otec zároveň stará o zahradu, sáhněte po dárku, který tam využije. Slyšeli jste už o chytrých květináčích?

Sportovec tělem i duší

Otec v mládí aktivně sportoval a dodnes se snaží udržovat v dobré fyzické kondici? Podpořte jeho vášeň. Cyklista i běžec ocení sportovní oblečení, třeba takové, které mu umožní sportování rovněž během chladných zimních měsíců. Milovníci míčových sportů zužitkují dárek v podobě potřebného vybavení – raketu, pálku, hokejku nebo míče.

Jestli se váš otec od aktivního sportu s věkem přesunul k tomu pasivnímu, kupte mu lístky na blížící se sportovní událost. Skvělý dárek pro otce je také předplatné televizních sportovních kanálů. Ty nejzajímavější fotbalové zápasy už dávno nejsou v televizi zdarma.

Dárek pro otce sportovce

Láhev alkoholu je tradiční dárek pro otce  

Láhví alkoholu asi nepřekvapíte, ale to ještě neznamená, že nepotěší. Má váš otec rád kvalitní víno? Vyberte přívlastkové víno z Moravy nebo z tradičních vinařských velmocí, jako je Francie či Itálie. Láhev nechte vkusně zabalit a dárek je na světě. Případně pořiďte tatínkovi domácí vinotéku. Pro nadšence do vína nenajdete moc lepších dárků.

Alternativu k vínu představuje láhev kvalitní lihoviny. Whisky, která několik let zrála v sudu, kvalitní brandy, klasická pálenka – záleží jen na preferencích obdarovaného. Je váš otec pivař? Tak zvolte balíček pivních speciálů z malých rodinných pivovarů.

Jídlem potěšíte každého muže

Výběrové uzeniny, sušené maso, francouzské sýry, paštika z husích jater a mnoho dalšího. I takhle vypadá dárek pro otce. Luxusními pochutinami zaručeně nadchnete každého muže. Sestavte dárkový balíček z podobných produktů nebo kupte jeden z mnoha připravených, který seženete v obchodě. Máte čas a trochu trpělivosti? Vytvořte jedlé dárky sami. Naložte sklenici hermelínů či utopenců!

Dárek pro otce fešáka

Není otec jako otec. Někteří o sebe pečují a udržují se stále atraktivní. Takového tátu potěší poukaz do pánského holičství, značkový parfém, popřípadě nějaký módní doplněk, například motýlek. Za fyzickou krásou stojí i kvalitní odpočinek – překvapte otce voucherem na masáž nebo víkendovým wellness pobytem.

Také váš otec nerad nakupuje oblečení? Přeměřte si jeho míry a něco slušivého mu vyberte. Ušetříte mu nakupování a zároveň z něj uděláte šviháka. Jen si dejte pozor, abyste to nepřehnali a nezpůsobili mu potíže v podobě žárlivých scén od vaší matky.