Dárek pro prvňáčka
Úvod » Dárek pro prvňáčka – co potěší malého školáka?

Dárek pro prvňáčka – co potěší malého školáka?

 

Výběr dárků pro děti bývá vždy komplikovaný, hlavně pak pro někoho, kdo s nimi není v každodenním kontaktu. Co bylo populární minulé narozeniny nebo Vánoce, může být o rok později už out a zcela mimo zájem dítěte.

Prvňáčci nejsou výjimkou, ale první rok školní docházky nám dává trochu lepší představy o tom, co by se jim mohlo hodit. Máme pro vás tipy, jak vybrat ten správný dárek pro prvňáčka. Na další várku nápadů se podívejte do článku dárek za vysvědčení.

Vsaďte na něco spojené se školou

Prvňáčci ještě neztratili nadšení ze školy. Těší se na každý nový den, seznamují se s novými předměty a kamarády. Proto je nadchnou i dárky spojené se školní docházkou. Přestože školní výbavu má malý školák určitě kompletní, rozhodně se tam najdou příležitosti pro vhodný dárek. Nemusí jít zrovna o batoh, ale například penál s oblíbeným dětským hrdinou nebo lahev na pití s podobnými motivy udělají radost.

Dárek pro prvňáčka? Potřeby do školy

Školní pomůcky mohou být nejen užitečné, ale také zábavné

Jako dospělí se budeme na dárky spojené se školou dívat především z pohledu užitečnosti, ale nezapomínejte, že děti jsou děti. Zatímco nám může připadat mluvící tužka, svítící fixy nebo penál ve tvaru Eiffelovy věže jako naprostá zbytečnost, dětem podobné věci rozzáří oči.

V tomto věku si děti ještě většinou neuvědomují hodnotu peněz – malý levný, ale perfektně vybraný dárek pro prvňáčka může způsobit mnohem více radosti než věc drahá a luxusní. To platí obecně a u dětí dvojnásob.

Rozvíjejte dětský mozek

I když prvňáčci zrovna nejsou ve škole, jsou v období, kdy se učí spoustu nových věcí. Jedná se o věk, ve kterém objevují svět a jsou z něho nadšení. Existuje řada zábavných her, které budou rozvíjet jejich logické myšlení, paměť nebo motoriku. Výběr je opravdu široký – populární stavebnice, malé dětské laboratoře, mikroskopy, speciálně upravené kuchařské sety nebo výtvarné ateliéry. Vedle nešlápnete ani se zábavnou společenskou hrou.

Stavebnice je oblíbený dárek pro prvňáčka

Prvňáčci začínají chodit na kroužky

Při výběru vhodných dárků pro prvňáčky nezapomínejte na to, že právě se začátkem školní docházky začínají děti chodit také na kroužky. To vás může ke správnému výběru nasměrovat.

Začal váš prvňáček hrát fotbal nebo hokej? Pak jej jistě potěší něco ze sportovní výbavy, fotbalový míč, nová hokejka nebo dres s číslem oblíbeného hráče. Stejně nadšené budou holčičky, když dostanou speciální barvy nebo korálky, které využijí ve svých uměleckých kroužcích.

Děti milují svoje idoly

Dětství je období, kdy děti mají své milované idoly. Ať už jde o sportovce, zpěváky, herce nebo třeba youtubery. Děti k nim vzhlíží a budou nadšení ze všeho, co je s těmito osobnostmi spojené. Zjistěte, kdo frčí u vašeho školáka a máte vystaráno. Pak už stačí jen sehnat podepsanou fotku od oblíbeného idolu, jeho plakát nebo například vstupenky na nějakou akci, kde bude vystupovat.